1000 zaujímavostí Slovenska

Interdrought2020.com 1000 zaujímavostí Slovenska Image
Hledáte knihu 1000 zaujímavostí Slovenska? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2012 a autorem je Ján Lacika? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Atraktívna obrázkovo-textová kniha prostredníctvom tisícky reprezentatívnych objektov - výtvorov človeka i výtvorov prírody - výstižne vypovedá o Slovensku, o tom, že jedinečnosť tejto krásnej krajiny si skutočne zaslúži pozornosť. Kráčali ňou európske dejiny a zanechal na nej pozoruhodné stopy aj geologický vývoj našej planéty. Len málo krajín na svete môže na takom malom priestore predstaviť toľko rozmanitých prvkov. Bralá, veľhorské štíty, lesostepi, nížiny, minerálne pramene a kúpele. Všetky umelecké štýly, ktorými sa vyznačujú nádherné kaštiele, vyplienené zámky i ruiny hradov a opevnení. K tomu dnes pristupuje moderná infraštruktúra krajiny, ktorá si uvedomila svoju cenu a ponúka všetko potrebné na moderné dovolenkovanie - dobre vybavené lyžiarske svahy, turistické trasy, perfektné vodné plochy, salaše, hotely...3. vydanie.

NÁZEV SOUBORU: 1000 zaujímavostí Slovenska.pdf

AUTOR: Ján Lacika

ISBN: 9788055132457

VELIKOST SOUBORU: 6,63 MB

STÁHNOUT ČÍST

Zajímavosti Slovenska Historická architektura. Návštěvníci si nemohou nechat ujít nejrozsáhlejší středověkou pevnost v Evropě - Spišský hrad. K tradičním cílům turistů patří městské památkové rezervace Levoča, Bardejov, Kežmarok, Banská Štiavnica, Spišská Kapitula, Červený Kláštor nebo Nitra.

Kniha 1000 cirkevných pamiatok Slovenska je úžasným prehľadom toho, čím sa rozhodne môžeme pochváliť. Viac ako jedenásť storočí kresťanskej histórie obohatilo Slovensko o nesmierne množstvo cirkevných pamiatok. Úplne najstaršou je ranokresťanská svätyňa postavená v rímskej vojenskej stanici na hrade Devín.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY