Štýly krásy v Košiciach

Interdrought2020.com Štýly krásy v Košiciach Image
Štýly krásy v Košiciach je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Milan Kolcun. Přečtěte si s námi knihu Štýly krásy v Košiciach na interdrought2020.com
Kniha ukazuje na to, že v Košiciach máme zastúpené skoro všetky architektonické štýly, a teda nie sme odkázaní na to, aby sme za nimi jazdili do cudzích miest. Predstavuje nám zvyšky Košíc v románskom slohu, gotickú nádheru mesta, úchvatnosť renesancie, krásu baroka, strohosť klasicizmu, pôvab pseudoštýlov, čaro moderny i funkcionalizmu. Vypichuje najlepšie architektonické a iné diela vytvorené za socializmu a i za posledných 20 rokov. Popritom sa z nej dá dozvedieť kadečo o lifestyle ľudí danej epochy. Text je písaný popularizačným štýlom, ktorý sa odborníkom bude zdať možno až príliš uletený, ale laikom či mladým ľuďom by mohol otvoriť dvere k chápaniu architektúry ako sledu módnych štýlov, ktoré sú podmienené vývojom ľudstva po technologickej, politickej, ekonomickej a estetickej stránke.

NÁZEV SOUBORU: Štýly krásy v Košiciach.pdf

AUTOR: Milan Kolcun

ISBN: 9788088900436

VELIKOST SOUBORU: 1,85 MB

STÁHNOUT ČÍST

Štýly krásy v Košiciach. Alexander Jiroušek Stanislav Jiroušek. Externí sklad. Více » ...

Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > K > Košice (Slovensko).

SOUVISEJÍCÍ KNIHY