Na dvere buchocú

Interdrought2020.com Na dvere buchocú Image
Trávit čas knihou Na dvere buchocú! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Na dvere buchocú a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Do života Jánosa Vaszaryho, divadelného riaditeľa, divadelného a filmového režiséra, spisovateľa, dramatika, scenáristu, a jeho manželky Lili Murátiovej, oslavovanej divadelnej a filmovej herečky, v roku 1944 vstúpili dejiny. Utekajú pred vojnou a sovietskymi tankami, ale ich auto sa pokazí. Červená armáda uzatvorí vojenský kruh okolo Budapešti a tak manželský pár nútene zostáva v hlavnom meste. Od tej chvíle až do jari 1946 sa ich život stáva jediným bolestným veľkým útekom: viackrát sa dostávajú do väzenia ruskej vojenskej polície, sú blízko vlastnej popravy, ale aj znásilnenia. Tieto a ešte ďalšie neuveriteľné dobrodružstvá môžeme sledovať pri čítaní týchto autobiografických zápiskov a pri úteku smerom na západ sledovať ich boj o vlastnú holú existenciu. Kniha je preplnená takými spomienkami, ktoré v sebe nesú hlboké a závažné pravdy. Patrí medzi najpôsobivejšie a najnapínavejšie literárne dielo posledných rokov na maďarskom knižnom trhu.

NÁZEV SOUBORU: Na dvere buchocú.pdf

AUTOR: János Vaszary

ISBN: 9788097174354

VELIKOST SOUBORU: 10,33 MB

STÁHNOUT ČÍST

Jan Sapák: Dveře Dveře plní svoji funkci již od dob prvních lidských obydlí. Po staletí nás provázejí každodenním životem - denně otevřeme a zavřeme desítky dveří. Volba vhodných dveří pro naše obydlí si proto rozhodně zaslouží důkladné promyšlení a uvážený výběr.

Táto stránka používa cookies. Údaje v nich uložené sa používajú jednak na bežné fungovanie stránky (napr. prihlásenie) a jednak nám pomáhajú poskytovať lepšie služby. Niektoré údaje v cookies zdieľame aj s tretími stranami (napr. pri vyhodnocovaní návštevnosti).

SOUVISEJÍCÍ KNIHY