Širší než obloha

Interdrought2020.com Širší než obloha Image
Širší než obloha je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Gerald M. Edelman. Přečtěte si s námi knihu Širší než obloha na interdrought2020.com
Nositel Nobelovy ceny Hannes Alfvén kdysi řekl, že věda se vyvíjí ve třech hlavních směrech: že zkoumá největší, nejmenší a nejsložitější. A o tom nejsložitějším světě, světě vědomí a sebeuvědomování, pojednává ve své nejnovější, významem velké,knize, určené pro nejširší veřejnost, autor z nejpovolanějších – neurovědec a nobelovský laureát Gerald Edelman. Provádí čtenáře klíčovými kapitolami soudobé neurovědy a kognitivní vědy, ukazuje, jak pracuje mozek a jak se navazuje spojení mezi tělem a myslí. Na základě svých dlouholetých výzkumů odpovídá na fascinující otázku, jak může vybuzený neuron vést k celé škále lidských počitků, vjemů i pocitů, jak nevelké množství genů stojí za komplexitou lidského myšlení, a vůbec poprvé představuje svou globální teorii zahrnující evoluci, vývoj a funkce nejkomplexnějších lidských orgánů.GeraldEdelman (1929), významný neurovědec a laureát Nobelovy ceny, je ředitelem Ústavu neurověd v La Jolle a autorem řady významných prací o vědomí.

NÁZEV SOUBORU: Širší než obloha.pdf

AUTOR: Gerald M. Edelman

ISBN: 9788074320484

VELIKOST SOUBORU: 4,82 MB

STÁHNOUT ČÍST

Celkem chce mít na oběžné dráze 42 tisíc satelitů, Jeff Bezos plánuje síť s více než třemi tisíci. Pokud firmy vypustí všechny satelity, se kterými počítají, a neudělají výraznější kroky ke snížení jejich viditelnosti, změní se noční obloha pro každého člověka na Zemi, píše magazín The Atlantic.

Do knihy 'Širší než obloha' od G.Edelmana jsem se s chutí začetl, podobně jako do dalších knih popularizační edice Fénix. Dle mého názoru tato kniha dobře zapadá do celého konceptu edice, v němž by jistě moderní neurověda měla zaujímat odpovídající místo.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY