Evropan Václav Tille

Interdrought2020.com Evropan Václav Tille Image
Trávit čas knihou Evropan Václav Tille! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Evropan Václav Tille a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Václav Tille byl obecně známý jako "galský duch", džentlmen francouzského typu. Sám o sobě říkal, že by mohl být stejně tak anglickým králem jako posledním vandrákem a byl by spokojen. Suverénně se pohyboval ve smokingu na mezinárodních recepcích, ale byl připraven kdykoliv jej vyměnit za starý kožíšek a zelený klobouk, s nimiž ušel desítky kilometrů v Alpách i Pyrenejích. Značnou část svého života strávil na cestách - jako student, jako univerzitní profesor, jako reprezentant státu či instituce, jako turista, ale především jako bytostně zvídavý pozorovatel a gurmán života. Jak souviselo jeho osobní směřování s odbornými, uměleckými a společenskými aktivitami, v nichž zanechal svou stopu, odkud čerpal inspirace, jakými pravidly se řídil jeho tvůrčí život a jakému cíli sloužil, to jsou otázky, na které se tato kniha pokouší odpovědět.

NÁZEV SOUBORU: Evropan Václav Tille.pdf

AUTOR: Dagmar Blümlová

ISBN: 9788090444614

VELIKOST SOUBORU: 10,46 MB

STÁHNOUT ČÍST

doc. Mgr. Pavel Marek, Ph.D. Výběr z doporučené literatury: APPLEBY, Joyce - HUNT, Lynn - JACOB, Maragaret, Jak říkat pravdu o historii, Praha 2002.

Trávit čas knihou Rotariánské pohádky Václava Tilleho / Contes rotariens de Václav Tille! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Rotariánské pohádky Václava Tilleho / Contes rotariens de Václav Tille a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY