Georges Braque

Interdrought2020.com Georges Braque Image
Trávit čas knihou Georges Braque! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Georges Braque a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
V prvním vyčerpávajícím životopise této pozoruhodné osobnosti se autor dostává do samotného srdce člověka a jeho díla, čerpá z řady nových pramenů a odhaluje umělce, který spolu s Picassem a Matissem stál u zrodu největší revoluce ve způsobu vidění reality od dob renesance.V této významné biografii Alex Danchev zkoumá Braquovu tvořivost, pátrá v jeho soukromých i profesních vztazích a obohacuje naše chápání jednoho mimořádně plodného uměleckého období. Braque se ukazuje jako inspirativní člověk a revoluční umělec, který si plně zaslouží být uznán jako vynikající postava moderního umění. Po Picassovi a Matissovi je Braque třetím mužem moderního umění. Spolu s Picassem se stal průkopníkem největší revoluce v západním způsobu vidění od dob renesance, a pokud lze říci, že nějaký "ismus" vynalezl určitý člověk, pak kubismus vynalezl Braque. V životě byl spojením hrdinného vojáka a zenového mistra, zdá se, že dokázal přežít všechno – dokonce i roztříštění lebky na západní frontě v roce 1915 – ale v okamžiku smrti zůstává jeho příběh nevypovězený. Odhalit Braqua, jak to zde činí Alex Danchev, znamená zrevidovat Picassa – a osvětlit jedny z nejvlivnějších postav moderního umění.

NÁZEV SOUBORU: Georges Braque.pdf

AUTOR: Alex Danchev

ISBN: 8073419424

VELIKOST SOUBORU: 3,36 MB

STÁHNOUT ČÍST

乔治·布拉克(Georges Braque,1882—1963),法国立体主义绘画大师,1882年生于塞纳河畔的阿让特伊。 他的父亲是位房地产经纪人。1893年,布拉克全家移居勒阿弗尔,他一边在父亲开的油画店作学徒,一边在勒阿弗尔美术学院学习,1902年,他进入巴黎美术学校,受到博纳的指导,后又转入安贝尔学院。

Georges Braque (1882-1963) fue, junto a Pablo Picasso, uno de desarrolladores y de los representantes más importantes que tuvo el cubismo. Fue pintor, escultor y dibujante durante sus años en activo. También participó como soldado en la Primera Guerra Mundial.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY