Georges Braque

Interdrought2020.com Georges Braque Image
Hledáte knihu Georges Braque? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2006 a autorem je Alex Danchev? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
V prvním vyčerpávajícím životopise této pozoruhodné osobnosti se autor dostává do samotného srdce člověka a jeho díla, čerpá z řady nových pramenů a odhaluje umělce, který spolu s Picassem a Matissem stál u zrodu největší revoluce ve způsobu vidění reality od dob renesance.V této významné biografii Alex Danchev zkoumá Braquovu tvořivost, pátrá v jeho soukromých i profesních vztazích a obohacuje naše chápání jednoho mimořádně plodného uměleckého období. Braque se ukazuje jako inspirativní člověk a revoluční umělec, který si plně zaslouží být uznán jako vynikající postava moderního umění. Po Picassovi a Matissovi je Braque třetím mužem moderního umění. Spolu s Picassem se stal průkopníkem největší revoluce v západním způsobu vidění od dob renesance, a pokud lze říci, že nějaký "ismus" vynalezl určitý člověk, pak kubismus vynalezl Braque. V životě byl spojením hrdinného vojáka a zenového mistra, zdá se, že dokázal přežít všechno – dokonce i roztříštění lebky na západní frontě v roce 1915 – ale v okamžiku smrti zůstává jeho příběh nevypovězený. Odhalit Braqua, jak to zde činí Alex Danchev, znamená zrevidovat Picassa – a osvětlit jedny z nejvlivnějších postav moderního umění.

NÁZEV SOUBORU: Georges Braque.pdf

AUTOR: Alex Danchev

ISBN: 8073419424

VELIKOST SOUBORU: 8,20 MB

STÁHNOUT ČÍST

Georges Braque (; French: [bʁak]; 13 May 1882 - 31 August 1963) was a major 20th-century French painter, collagist, draughtsman, printmaker and sculptor.His most important contributions to the history of art were in his alliance with Fauvism from 1905, and the role he played in the development of Cubism.

French painter, collagist and sculptor Georges Braque is, along with Pablo Picasso, renowned as the co-founder of Cubism, which revolutionized 20th-century painting.In his work, objects are fragmented and reconstructed into geometric forms, fracturing the picture plane in order to explore a variety of viewpoints.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY