Poslední den

Interdrought2020.com Poslední den Image
Trávit čas knihou Poslední den! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Poslední den a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Mnichovská dohoda ze září 1938, jež tragicky zmrzačila tehdejší Československou republiku, je dodnes vnímána jako jeden z nejbolavějších okamžiků naší novodobé historie.Odstartovala největší válečnou katastrofu, jež postihla celou Evropu i další kontinenty, a dalekosáhle ovlivnila následující světový vývoj. Ačkoliv se čeští politici v čele s prezidentem Benešem snažili republiku zachránit vší mocí včetně moci branné, zradě svých spojenců Francie a Anglie čelit nedokázali. Těm byl osud malé země uprostřed Evropy lhostejný. Adolf Hitler dosáhl s jejich pomocí svého a vítězně vykročil za svým snem o tisícileté říši.Co Mnichovské dohodě předcházelo, proč k ní došlo, kdo a jak se na onom ostudném činu podílel a jak vše probíhalo - o tom sugestivně vypráví tento svazek Magnetky, jehož autorem je renomovaný český historik prof. Robert Kvaček. Na základě detailní znalosti dobových dokumentů plasticky líčí dění a atmosféru oněch zářijových dní, zejména dne posledního.

NÁZEV SOUBORU: Poslední den.pdf

AUTOR: Robert Kvaček

ISBN: ",

VELIKOST SOUBORU: 7,90 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha Hitlerův poslední den historiků Jonathana Maya and Emmy Craigieové hodinu po hodině mapuje 24 hodin, které předcházely Hitlerově smrti. Můžeme se zde dočíst, jak Hitlerovi nejbližší spolupracovníci, kteří s ním trávili poslední chvíle v berlínském bunkru, ...

Za poslední den se statistika zotavených zvýšila zhruba o 2100 případů, takže uzdravených přibylo dvakrát více, než nově infikovaných. Zatímco v druhé polovině minulého týdne počet nových případů nákazy klesal a v pondělí Německo hlásilo jen 1018 nových případů, od úterý nakažených mírně přibývalo.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY