Poslední den

Interdrought2020.com Poslední den Image
Hledáte knihu Poslední den? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Robert Kvaček? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Mnichovská dohoda ze září 1938, jež tragicky zmrzačila tehdejší Československou republiku, je dodnes vnímána jako jeden z nejbolavějších okamžiků naší novodobé historie.Odstartovala největší válečnou katastrofu, jež postihla celou Evropu i další kontinenty, a dalekosáhle ovlivnila následující světový vývoj. Ačkoliv se čeští politici v čele s prezidentem Benešem snažili republiku zachránit vší mocí včetně moci branné, zradě svých spojenců Francie a Anglie čelit nedokázali. Těm byl osud malé země uprostřed Evropy lhostejný. Adolf Hitler dosáhl s jejich pomocí svého a vítězně vykročil za svým snem o tisícileté říši.Co Mnichovské dohodě předcházelo, proč k ní došlo, kdo a jak se na onom ostudném činu podílel a jak vše probíhalo - o tom sugestivně vypráví tento svazek Magnetky, jehož autorem je renomovaný český historik prof. Robert Kvaček. Na základě detailní znalosti dobových dokumentů plasticky líčí dění a atmosféru oněch zářijových dní, zejména dne posledního.

NÁZEV SOUBORU: Poslední den.pdf

AUTOR: Robert Kvaček

ISBN: ",

VELIKOST SOUBORU: 8,85 MB

STÁHNOUT ČÍST

Poslední den. Pro Romana Hlinovského to byla ve funkci ředitele pražských hasičů poslední tisková konference. 1. května totiž odchází na Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Důvody odchodu popsal v rozhovoru pro Blesk.cz, který jako první přinesl informaci o tom, že Hlinovský ve své funkci končí.

Ve Španělsku za poslední den zemřelo 164 lidí nakažených koronavirem, což je podle deníku El País nejméně od 18. března. Celkem zemřelo 25.264 lidí, vyplývá ze statistik tamního ministerstva zdravotnictví. Celkem se v zemi koronavirem nakazilo 217 466 lidí, od soboty tak přibylo 882 nově infikovaných.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY