Othello

Interdrought2020.com Othello Image
Trávit čas knihou Othello! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Othello a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Žárlivost dokáže rozleptat i tu nejpevnější lásku. Studie o lidské slabosti? Především hra, která se neustále vrací na jeviště. Kromě textu hry kniha obsahuje také přehlednou stať o všech uvedeních Othella v Národním divadle, rozhovor s překladatelem a jeho zevrubnou studii o hře a také původní povídku, která kdysi Shakespeara inspirovala. Kromě toho nechybí obrazový doprovod historický i ze současné inscenace. Kniha vychází u příležitosti premiéry Othella ve Stavovském divadle (Othella hraje Karel Dobrý, Desdemonu Magdalena Borová, Jaga David Prachař, režie Daniel Špinar).

NÁZEV SOUBORU: Othello.pdf

AUTOR: William Shakespeare

ISBN: 9788072584949

VELIKOST SOUBORU: 4,65 MB

STÁHNOUT ČÍST

Othello povýší Cassia na svého náměstka, což se velmi dotklo Jaga, který si na toto místo dělal nárok, a tak se rozhodl, že se Othellovi i Cassiovi pomstí. Různými intrikami a řečmi nahlodával Othellovu mysl, až Othello začal žárlit na Cassia a myslet si, že ho Desdemona s Cassiem podvádí.

Othello är en tragedi av William Shakespeare.Tillsammans med Hamlet, Kung Lear och Macbeth brukar den räknas till Shakespeares mogna tragedier. Dramat ligger även till grund för operaverk som Othello av Giuseppe Verdi och Otello av Gioacchino Rossini

SOUVISEJÍCÍ KNIHY