Symboly a jejich významy

Interdrought2020.com Symboly a jejich významy Image
Hledáte knihu Symboly a jejich významy? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2010 a autorem je Clare Gibson? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Základní přehled, esence archetypálních symbolů, které se objevují ve výtvarném umění různých kultur různého období. Přibližuje původ a význam každého symbolu v určité části světa, nabízí čtenáři, aby sledoval umělecký styl každé kultury a mohl porovnávat její symbolické motivy s podobnými motivy v jiné kultuře. Po úvodu do problematiky symbolismu a jeho využití v umění se kniha postupně, kontinent po kontinentu, zabývá jednotlivými symboly a jejich významem. Kapitoly mají tentýž tematický sled, což umožňuje srovnávat různé přístupy k zobrazování posvátných symbolů, symbolů identity, alegorií i k uspořádání symbolických systémů v různých koutech světa. Každý text doplňuje ilustrace, která dovoluje utvořit si o popisovaném symbolu vizuální představu, počínaje egyptskými hieroglyfy a konče evropskou heraldikou. Barevné ukázky různých děl pak zasazují symboly do uměleckého kontextu. Naučná a přitom přístupná publikace osloví každého, kdo se někdy pozastavil nad smyslem nebo tvarem egyptského anchu, hinduistické mandaly či magického pentagramu.

NÁZEV SOUBORU: Symboly a jejich významy.pdf

AUTOR: Clare Gibson

ISBN: 9788073913700

VELIKOST SOUBORU: 5,94 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kategorie: Symboly a jejich význam Motýli a vážky Motýl je nejoblíbenějším druhem tetování vůbec. tento krásný tvor se rodí z ošklivé larvy, ale jeho život jen krátce, proto bývá obvykle vykládán jako jako symbol znovuzrození.

Podobné keltské runy a jejich význam jsou studovány neo-pohany a jsou používány pro magické praktiky. V rusky mluvící magické komunitě je vyprávění ogamu velmi vzácné. Na obrázku níže vidíte, jak dopis Ogam vypadá. Keltské runy a jejich významy jsou vizuálně a sémanticky ne podobné skandinávským.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY