Ženy diktátorov

Interdrought2020.com Ženy diktátorov Image
Trávit čas knihou Ženy diktátorov! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Ženy diktátorov a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Ôsmi veľkí diktátori 20. storočia – od Lenina cez Hitlera či Bokassu po Salazara – zapojili do svojej mocenskej hry ženy. Aké to malo dôsledky? Tie ženy mali mená Inessa, Clara, Naďa, Magda, Felismina, Ťiang Čching, Elena či Catherine. Oni sa volali Lenin, Mussolini, Stalin, Hitler, Salazar, Mao, Ceauşescu a Bokassa. Či už to boli ľahké ženy alebo meštiacke intelektuálky, krátke romániky alebo vášnivé lásky, neodmysliteľne patrili k životu diktátorov. Niekedy ich znásilňovali, inokedy rozmaznávali, ale vždy sa ne obracali. Tie ženy v rôznom postavení – v postavení manželiek, družiek, mileniek, radkýň či obdivovateliek – spájalo to, že súčasne víťazili a boli podvádzané, obetované. Vo svojich krutých mužoch a násilníckych tyranoch utvrdzovali presvedčenie, že sú krásni, charizmatickí a všemocní. Sexualita je jednou z hybných síl absolútnej moci, preto samovládcovia potrebovali zapojiť ženy do napĺňania svojho mocenského programu. Tie dokonca niekedy z pozadia aj vládli pod ochranou svojho Pygmalióna, ktorého sprevádzali aj v smrti. Diane Ducretová podrobne hovorí o stretnutiach, o zvodcovskej taktike, o ľúbostných vzťahoch, o ovplyvňovaní politiky a o pestrých osudoch žien, ktoré skrížili diktátorom cestu a prešli ich posteľou.

NÁZEV SOUBORU: Ženy diktátorov.pdf

AUTOR: Diane Ducretová

ISBN: 9788055127408

VELIKOST SOUBORU: 9,84 MB

STÁHNOUT ČÍST

Ženy diktátorov book. Read 66 reviews from the world's largest community for readers. Ôsmi veľkí diktátori 20. storočia - od Lenina cez Hitlera či Bokass...

S emancipáciou prevzali ženy aj široké mužské ramená - prvá generácia feministiek koncom 19. storočia na svoje šaty rada prišívala pôvodne generálske epolety, o sto rokov neskôr sa symbolom ženskej samostatnosti stali ramená Joan Collins alias Alexis zo seriálu z naftárskeho prostredia Dynastia (1980).

SOUVISEJÍCÍ KNIHY