Výnimoční

Interdrought2020.com Výnimoční Image
Hledáte knihu Výnimoční? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je Malcolm Gladwell? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Výnimoční sú rozprávaním o úspechu, ktorého hrdinami sú právnici, vrcholoví športovci, softvéroví magnáti, ale aj dvanásťročná školáčka či hyperinteligentný farmár, ktorý nikdy nedoštudoval. Mozaikou príbehov Gladwell postupne narúša mýtus individuálnej zásluhy, inteligencie a ambícií ako predpokladov úspechu a odvracia pohľad od úspešných a výnimočných na ich okolie. Či sa človek stane hviezdou, vrcholovým športovcom alebo úspešným podnikateľom, závisí aj od toho, kedy a kde sa narodí, aké má rodinné zázemie, či bude mať možnosť tvrdo a dostatočne dlho pracovať a aké dedičstvo preberá z kultúry, v ktorej žije. To všetko vytvára príležitosť, ktorá je pre úspech prinajmenšom taká dôležitá – ak nie dôležitejšia – ako kvality jednotlivca.Gladwell tvrdí, že ak chcete byť miliardárom zo Silicon Valley, záleží na tom, v ktorom roku ste sa narodili, a ak chcete byť úspešným pilotom, dôležité je miesto vášho narodenia. Život výnimočných ľudí sa odvíja podľa zvláštnej a prekvapujúcej logiky a vysvetlením tejto logiky Gladwell ponúka fascinujúci a provokatívny vzor na čo najväčšie využitie ľudského potenciálu.

NÁZEV SOUBORU: Výnimoční.pdf

AUTOR: Malcolm Gladwell

ISBN: 9788055120669

VELIKOST SOUBORU: 9,81 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kompletný program, vstupenky online, kontakt a všetky informácie o Kino Mier Trstená

Výnimoční. O problematike práce s takto postihnutými deťmi a ich následným zaradením do spoločnosti pojednáva francúzsky film Výnimoční. Film, ktorého autormi sú Olivier Nakache a Éric Toledano, je komédia, ktorá sa, hoci sa plač strieda s úsmevom, snaží túto náročnú tému ukázať inak.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY