Tiene trónu Habsburského

Interdrought2020.com Tiene trónu Habsburského Image
Hledáte knihu Tiene trónu Habsburského? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2005 a autorem je Sigrid-Maria Grössingová? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Habsburgovci patria k najstarším panovníckym rodom na svete. Za sedem storočí svojho panovania dali svetu mnoho významných osobností: cisárov, kráľov, miestodržiteľov a vojvodcov, mužov i ženy, ktorí ovplyvnili osudy veľkých aj malých národov. V dobrom či menej dobrom vošli do dejín a stali sa z nich zapadnuté historické postavy sprevádzané suchými údajmi. Autorka tejto knihy sa na základe rozsiahleho a dôkladného štúdia historických dokumentov, denníkov, korešpondencie a pamätí pokúsila týmto postavám pridať rozhodujúci rozmer – ľudský. Habsburgovci neboli len vládcami, ale ľuďmi z mäsa a krvi, ktorí milovali, ženili sa, boli manželmi a rodičmi, zaujímali sa o umenie, alchýmiu, prírodné vedy či literatúru. Neraz bolo najväčšou prekážkou ich šťastia to, že prišli na svet ako prvorodení a chtiac-nechtiac museli nastúpiť na trón, kde im dvorná etiketa zväzovala krídla a potláčala tvorivé schopnosti. Tak to bolo s Fridrichom III., so slávnym Rudolfom II. a ďalšími. Je iróniou osudu, že mnohí druho- či treťorodení Habsburgovci, ktorí by mali chuť, energiu či nadanie vládnuť, nedostali na to príležitosť, ako napríklad nešťastný mexický cisár Maximilián.

NÁZEV SOUBORU: Tiene trónu Habsburského.pdf

AUTOR: Sigrid-Maria Grössingová

ISBN: 8055110247

VELIKOST SOUBORU: 2,54 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha Tiene trónu habsburského iba za 4,91 € v internetovom kníhkupectve KNIHY PRE KAŽDÉHO s.r.o.

Tiene trónu habsburského Text distribútora: Habsburgovci patria k najstarším panovníckym rodom na svete. Za sedem storočí svojho panovania dali svetu mnoho významných osobností: cisárov, kráľov, miestodržiteľov a vojvodcov, mužov i ženy, ktorí ovplyvnili osudy veľkých aj malých národov.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY