Po Dunaji za Čechy do Rumunska

Interdrought2020.com Po Dunaji za Čechy do Rumunska Image
Hledáte knihu Po Dunaji za Čechy do Rumunska? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2015 a autorem je Petr Filip? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Historický cestopis aneb „literatura faktu“, z oblasti Jižního Banátu, který pojednává o prvním osídlování Rumunska Čechy, kteří byli nuceni opustit svoji rodnou vlast. Autor popisuje osudy lidí od roku 1820, kteří žili, vyrůstali a dosud žijí v českých vesnicích Svatá Helena, Gerník, Rovensko, Bígr, Ejbentál a Šumnice.Začátkem 19. Století Evropa procházela hlubokou krizí. Krize zachvátila i rakousko-uherskou monarchii. Nejvíce byly postiženy Gubernie. Rakouská vláda našla řešení v osidlování v liduprázdných územích Rumunska. Nejdříve byly osídleny úrodné nížiny Banátu v okolí Temešváru osadníky z Rakouska, Německa a z malé části francouzy. Nejhorší území jižního Banátu, vysoko v horách nad Dunajem, bylo určeno pro osadníky z Čech. Děj knihy popisuje osud těchto lidí od roku 1820.

NÁZEV SOUBORU: Po Dunaji za Čechy do Rumunska.pdf

AUTOR: Petr Filip

ISBN: 9788026053118

VELIKOST SOUBORU: 7,24 MB

STÁHNOUT ČÍST

Vážení čtenáři, děkujeme vám za trpělivost a pochopení v době omezeného provozu našich prodejen. Nyní se vracíme k původnímu provozu a těšíme se na shledanou v knihkupectvích i online. Zde se můžete podívat na často kladené otázky. ... Po Dunaji za Čechy do Rumunska.

Tisíce politických vězňů zahynuly v 50. letech na stavbě kanálu Dunaj-Černé moře. Monumentální projekt dokončený jen pár let před pádem Ceaușeskova režimu je dnes klíčovou ekonomickou branou, kterou proudí zboží z východní Evropy na světové trhy. A i díky němu se z Rumunska a Bulharska opět stávají zemědělské velmoci, píše agentura Bloomberg.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY