Vríka

Interdrought2020.com Vríka Image
Vríka je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Petra Strá. Přečtěte si s námi knihu Vríka na interdrought2020.com
Sbírka Vríka se vyznačuje poezií, která někdy vyvolává dojem jazyka in statu nascendi, kdy se běžná slova teprve rodí z předjazykové, dosud neartikulované materie. Taková poezie silně evokuje folklorní kořeny, jazykovou magii, zaříkávání a funguje jako odkrývání dávné dané možnosti jazyka. Petra Strá doposud vydala sbírku Volavka (Host, 2013), publikovala v různých literárních časopisech (Host, Tvar aj.).

NÁZEV SOUBORU: Vríka.pdf

AUTOR: Petra Strá

ISBN: 9788087485538

VELIKOST SOUBORU: 10,87 MB

STÁHNOUT ČÍST

Není to sbírka, která zaujme všechny čtenáře inklinující k poezii, ale na druhé straně Vríka může zaujmout i tam, kde se poezie moc nečte. Myslím tím třeba muzikantskou scénu, hlavně tu alternativní, mnohé básně přímo lákají ke zhudebnění. A ta o kostizmrdovi by měla i skvělou thrash metalovou podobu! Kostizmrde

Sbírka Vríka se vyznačuje poezií, která někdy vyvolává dojem jazyka in statu nascendi, kdy se běžná slova teprve rodí z předjazykové, dosud neartikulované materie. Taková poezie silně evokuje folklorní kořeny, jazykovou magii, zaříkávání a funguje jako odkrývání dávné dané možnosti jazyka.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY