Čína na dlhom pochode

Interdrought2020.com Čína na dlhom pochode Image
Trávit čas knihou Čína na dlhom pochode! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Čína na dlhom pochode a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
"Čína celé tisícročia žila svoj vlastný život, neovplyvnený inou civilizáciou a kultúrou. Prežila všetky ostatné veľké ríše staroveku i stredoveku, a ak sa jej niekto na istý čas zmocnil, dobyvatelia sa veľmi rýchlo prispôsobili pomerom a prevzali čínsku kultúru. Dynastie sa striedali, civilizácia pretrvávala. Až úmysel koloniálnych mocností ovládnuť Čínu viedol k tomu, že krajina sa začala pomaly prebúdzať z pekného, ale nereálneho sna o svojej výnimočnosti a vyspelostiv porovnaní s "barbarmi" prichádzajúcimi zo Západu. Vojnové lode, moderné delá a pušky boli tvrdou realitou a národné poníženie existujúce niekoľko desaťročí krutou daňou za túto ignoranciu. "

NÁZEV SOUBORU: Čína na dlhom pochode.pdf

AUTOR: Leopold Moravčík

ISBN: 8089083013

VELIKOST SOUBORU: 1,53 MB

STÁHNOUT ČÍST

Typ podujatia prezentácia. Dátum, čas a miesto konania 24. 09. 2018 o 17.30 h | Piešťanské informačné centrum Popis Prezentácia zahranično-politického novinára Leopolda Moravčíka, autora kníh Čína na dlhom pochode (2002) a Čína na konci dlhého pochodu (2017) o svojich poznatkoch z poslednej cesty po Číne a o obrovských zmenách v tejto veľkej krajine.

Čína na dlhom pochode; Lži, ktoré zmenili svet; Bastardi v politike), no priznal, že toho spoznal oveľa viac, ako v knihách uverejnil. Zvyčajne to boli rozličné zážitky, epizódy, scénky zo života, ktoré sa do aktuálnych reportáží nevmestili. Hromadili sa v zápisníkoch, často sa na ne zabudlo. Stránky v zápisníkoch žltli.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY