Edith Piaf

Interdrought2020.com Edith Piaf Image
Edith Piaf je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Simone Berteautová. Přečtěte si s námi knihu Edith Piaf na interdrought2020.com
Životní příběh velké francouzské šansoniérky Edith Piaf by žádný spisovatel nemohl napsat. Nebyl by totiž uvěřitelný. Vytvořila ho ulice, periferie, osud nebo náhoda a zapsala ho její sestra Simone Berteautová, která stála věrně po jejím boku po 30 let. Vrabčák Piaf, to odložené a zázračně uzdravené dítě pařížské periferie, se už v patnácti živí pouličními popěvky. Z ulice se dostává do nočního podniku na Montmartru, pak na Champs-Elysées a odtud už vede závratná cesta slávy k největším světovým koncertním síním. Berteautová mistrovsky líčí její umělecký růst, pohnutý život, milostné aféry i skandály. Zpěvaččin příběh je kromě jiného svědectvím o houževnatosti a pevné vůli. Piaf je posedlá prací a dovede k ní vybičovat všechny kolem sebe, stává se dokonce učitelkou příštích velkých zpěváků. I na vrcholu slávy však zůstává věrná ulici, kde se naučila sdílet bídu, touhu, radost i zklamání. Její vášnivý neopakovatelný hlas srdce si získal obdiv a úctu celého světa, všichni mu rozumějí – a nezáleží na tom, jak kdo rozumí francouzsky.

NÁZEV SOUBORU: Edith Piaf.pdf

AUTOR: Simone Berteautová

ISBN: 9788073355081

VELIKOST SOUBORU: 9,90 MB

STÁHNOUT ČÍST

Édith Piaf (19. prosince 1915 Paříž - 10. října 1963 Grasse), vlastním jménem Édith Giovanna Gassion, známá pod pseudonymem Vrabčák (La Môme Piaf) byla světoznámá a oblíbená francouzská šansoniérka.Její způsob interpretace odrážel praktické zkušenosti ze života, které sama prožila, anebo vnitřní poměry, ve kterých se právě nacházela.

The Piaf Legend, by David Bret, Robson Books, 1988. Piaf: A Passionate Life, by David Bret, Robson Books, 1998, revised JR Books, 2007 "The Sparrow - Edith Piaf", chapter in Singers & The Song (pp. 23-43), by Gene Lees, Oxford University Press, 1987, insightful critique of Piaf's biography and music.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY