Soudruzi

Interdrought2020.com Soudruzi Image
Trávit čas knihou Soudruzi! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Soudruzi a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Od zhroucení komunismu ve východní Evropě a SSSR uplynula téměř dvě desetiletí. Robert Service, jeden z předních odborníků na moderní ruské dějiny a profesor na Oxfordské univerzitě, si vytyčuje úkol prozkoumat historii komunismu ve světě. Čerpá z četných zdrojů, mimo jiné i z nově zpřístupněných dokumentů, a nabízí jak lidský pohled na tuto problematiku, tak i globální analýzu. Český čtenář už zná jeho podrobný životopis Lenina. Ve své velice rozsáhlé, avšak čtivé monografii, Service portrétuje i další inspirátory, tvůrce i příznivce komunistického hnutí od Marxe přes Maa až ke Castrovi a dalším moderním diktátorům. Přestože se kniha se soustředí v první řadě na Rusko, pojednává i o dějinách a vývoji komunistických hnutí v dalších zemích a všude hledá a nachází společné rysy komunistických režimů: diktaturu, potlačení osobních svobod, pronásledování církve, všepronikající moc státu, justiční zločiny - neslavné následky snahy o celosvětovou revoluci, jež měla vést k odstranění tříd a nastolení sociální spravedlnosti. Historik dochází k nepříjemným závěrům, jež jsou i důležitým varováním pro jednadvacáté století: komunismus ve své původní formě je sice mrtvý nebo skomírá, avšak chudoba a bezpráví, jež umožnily jeho vzestup, jsou dosud nebezpečně živé a umožňují extremistické využití. Už proto si toto znepokojivé, přesvědčivě napsané a brilantními argumenty podložené vynikající historické dílo, zaslouží čtenářskou pozornost.

NÁZEV SOUBORU: Soudruzi.pdf

AUTOR: Robert Service

ISBN: 9788025701058

VELIKOST SOUBORU: 1,81 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kde soudruzi vidí chybu aneb 30 let od revoluce očima komunistů Vernisáž byla zahájena v úterý odpoledne. Úvodní slovo měl podle pozvánky pronést první místopředseda ÚV KSČM Petr Šimůnek a poslanec Stanislav Grospič , který nedávno prohlásil, že vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968 nebyla okupace.

V SSSR povolili soudruzi první módní přehlídku v roce 1959, skončila neúspěchem značky Dior Mohlo by vás zajímat. 1 / 18. Prohlédnout znovu. V SSSR povolili soudruzi první módní přehlídku v roce 1959, skončila neúspěchem značky Dior

SOUVISEJÍCÍ KNIHY