Kantor

Interdrought2020.com Kantor Image
Kantor je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Vladislav Taubenhansl. Přečtěte si s námi knihu Kantor na interdrought2020.com
Život na Šumavě a v Pošumaví nebyl nikdy jednoduchý. Zvlášť když s kantořinou začínáte těsně po únoru 1948. Historie českého pohraničí očima českého kantora. Vladislav Taubenhansl je skvělý vypravěč. A tak si klidně můžete představit, že sedíte útulné šumavské světnici, pijete kafíčko, ukusujete buchtu a posloucháte. O dětství na venkově vypráví s laskavým poláčkovsko-svěrákovským humorem, ale zamrazí vás, když malý vášnivý radioamatér sestaví rádio a poslouchá za války Londýn. Studia na učitelském ústavu vám zas připomenou študáky a kantory. Absolvuje na prahu 50. let, a je jako čerstvý kantor bez závazků přemisťován ze štace na štaci, tam, kam se starým bardům nechce, odkud bylo vyhnáno původní německé obyvatelstvo a nastěhování noví obyvatelé z východního Slovenska. Učitelování v pohraničí přeruší na dva roky vojna, ani zde není o absurdní situace nouze. Po vojně se chce věnovat jen dětem, ale jsou 50. léta a hloupí funkcionáři mu otravují život Vladislav Taubenhansl si ale nestěžuje, vypráví s nadhledem. Blbost všemožných orgánů kompenzuje radostí z dětí a svými zájmy. Měl to životní štěstí, že práce pro něj byla koníčkem. Měl neuvěřitelně široký rozhled od hudby, přes fyziku, matematiku, radioamatérství až po rybaření. Děti ho proto milovaly. Jednoduše byl to docela obyčejný KANTOR!

NÁZEV SOUBORU: Kantor.pdf

AUTOR: Vladislav Taubenhansl

ISBN: 9788075510785

VELIKOST SOUBORU: 8,37 MB

STÁHNOUT ČÍST

Tak po latinsku plně a zvučně zní; obecně tenkráte „kantor" říkali. Každé slůvko má svou zvláštní melodii, a tou musí být při veřejném předčítání zazpáváno. Slovo následující má melodii už zase docela jinou. To všecko je nucen zdatný kantor znát zpaměti, nechce-li mít ostudu.

Publikační system pro úpravu webových aplikací a internetových obchodů.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY