Ako funguje svet?

Interdrought2020.com Ako funguje svet? Image
Ako funguje svet? je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Ako funguje svet? na interdrought2020.com
Dozviete sa, ako sa ukladajú a znovu vyhľadávajú odtlačky prstov, ako sa vykonávajú plastické operácie, ako sa staval tunel pod Lamanšským prielivom, ako možno rekonštruovať podobu dávno vyhynutých zvierat, ako sa po vojne v Perzskom zálive podarilo uhasiť požiare ropných polí, ako funguje detektor lži a mnoho ďalších vecí, o ktorých niekedy ani netušíte. Odpovede na tieto otázky vystihujú podstatu problému, ale súčasne sú celkom zrozumiteľné i pre laika. Získate informácie o základných princípoch niektorých úžasných vynálezoch a cestách, ktoré k nim viedli.

NÁZEV SOUBORU: Ako funguje svet?.pdf

AUTOR: none

ISBN: 8096787802

VELIKOST SOUBORU: 8,91 MB

STÁHNOUT ČÍST

Jak funguje svět. Atlas pro zvídavé holky a kluky. Napsal a ilustroval Tomáš Tůma. Nový ilustrovaný atlas pro čtenáře od sedmi let vám nabídne pohled na svět v nejrůznějších souvislostech. Vysvětlí vám, jak spolu některé jevy a procesy souvisejí, i když je od sebe dělí tisíce kilometrů.

Ako to funguje? Keď je ovládací spínač zapnutý, prúd začína prúdiť cievkou, vytvára magnetické pole, ktoré priťahuje kotvu a záťažový obvod je tým uzavretý. Jedná sa o normálne otvorené relé, kedy je kontakt otvorený, v prípade že obvod nie je pod prúdom.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY