Výklad Mikuláše Lyry na evangelium sv. Matouše

Interdrought2020.com Výklad Mikuláše Lyry na evangelium sv. Matouše Image
Výklad Mikuláše Lyry na evangelium sv. Matouše je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Milada Homolková. Přečtěte si s námi knihu Výklad Mikuláše Lyry na evangelium sv. Matouše na interdrought2020.com
Výklad bible od francouzského minority, teologa a univerzitního mistra Mikuláše z Lyry ze 20. let 14. st. (Postilla litteralis) se hned po svém vzniku dočkal velké obliby, byl opisován a později výběrově překládán do národních jazyků. Na sklonku 2. desetiletí 15. století vznikl staročeský překlad, který obsahuje Výklad na evangelium sv. Matouše. Rozsáhlá publikace přináší kritickou edici staročeského textu Výkladu doplněnou o lexikální varianty z pěti staročeských biblí. Paralelně k českému znění je otištěn latinský text podle vybraného bohemikálního rukopisu. Vydání je doprovozeno přehledem rukopisného dochování Lyrových děl v bohemikálním prostředí a studií věnovanou staročeskému překladu uvedené části Lyrovy Postilly, který je jedinečnou a svébytnou památkou českého předhusitského ­písemnictví.

NÁZEV SOUBORU: Výklad Mikuláše Lyry na evangelium sv. Matouše.pdf

AUTOR: Milada Homolková

ISBN: 9788088013761

VELIKOST SOUBORU: 3,88 MB

STÁHNOUT ČÍST

Výklad Mikuláše Lyry na evangelium sv. Matouše - Milada Homolková . Výklad bible od francouzského minority, teologa a univerzitního mistra Mikuláše z Lyry ze 20. let 14. st. (Postilla litteralis) se hned po svém vzniku dočkal velké obliby, byl opisován a později výběrově překládán do národních jazyků.

Generovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slova. Některá související slova enkómion. Knihy Bratislavská lýra-- autor: Szabó Ivan Těžká lyra-- autor: Chodasevič Vladislav Lýra láry fáry-- autor: Pavlovič Jozef Výklad Mikuláše Lyry na evangelium sv.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY