Toulky českou minulostí 12

Interdrought2020.com Toulky českou minulostí 12 Image
Trávit čas knihou Toulky českou minulostí 12! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Toulky českou minulostí 12 a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
12. díl oblíbeného historického cyklu Petra Hory-Hořejše je portrétní galerií největších českých osobností z časů před 1. světovou válkou. Čtenář v ní najde životní příběhy a portréty řady vynikajících skladatelů v čele s Leošem Janáčkem, malířů (mj. Antonín Slavíček a Jiří Mucha), vědců a lékařů (zejména Josefa Thomayera), ale také mužů ze světa podnikání (Tomáš Baťa, Laurin a Klement). Český panteon osobností není slovníkovým souborem, nýbrž literárním vyprávěním, které si zachovává plnou faktografickou a informační hodnotu. Toulky jsou ilustrovány více než 500 historickými fotografiemi a dokumenty.

NÁZEV SOUBORU: Toulky českou minulostí 12.pdf

AUTOR: Petr Hora-Hořejš

ISBN: 9788090410312

VELIKOST SOUBORU: 9,19 MB

STÁHNOUT ČÍST

Toulky českou minulostí 14 - Válka 1914-1918, osobnost TGM, zrod ČSR - Petr Hora-Hořejš. Nový, už 14. díl Toulek českou minulostí líčí složitou, avšak překvapivě úspěšnou cestu mladého českého společenství až k ustavení samostatného státu Čechů i Slováků. Kromě bolestných dramat první svě...

Toulky českou minulostí je patnáctidílná knižní série o české historii od Petra Hory-Hořejše vydávaná v letech 1979-2019. Cyklus zpočátku vycházel na pokračování jako příloha časopisu Mladý svět, později dostal knižní podobu a inspiroval stejnojmenný rozhlasový cyklus.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY