Kukkónia - Žitný ostrov

Interdrought2020.com Kukkónia - Žitný ostrov Image
Hledáte knihu Kukkónia - Žitný ostrov? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Katalin L. Horváth? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Knižná publikácia Kukkónia pútavo predstavuje žitnoostrovský región širokej verejnosti, popisuje staré žitnoostrovské remeslá, rybárstvo, ryžovanie zlata, poľovníctvo, včelárstvo, kosenie tŕstia, a prirodzene aj to, ako tieto remeslá prežili historické poryvy a ako sa prispôsobili požiadavkám modernej doby. Dielo prezentuje to typické „jarné, letné, jesenné a zimné“ zo Žitného ostrova - ovocný sad, rybárstvo, poľovníctvo, živé tradície: fašiangové sprievody, očakávanie jari, pochovávanie zimy, žatva atď. Knižná publikácia svojou kvalitou, dizajnom, náročnými fotografiami a pútavými textami oslovuje každú generáciu, počnúc najmladšou až po najstaršiu a zaznamenáva veľmi pozitívne ohlasy.

NÁZEV SOUBORU: Kukkónia - Žitný ostrov.pdf

AUTOR: Katalin L. Horváth

ISBN: 9788097275808

VELIKOST SOUBORU: 1,61 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kukkónia - Žitný ostrov SK od 10,64 € z ponuky 7 e-shopov Porovnajte ceny a parametre Kukkónia - Žitný ostrov SK na Pricemanii a ušetrite až do 60 %!

Kukkónia je jedno z historických označení pre Žitný ostrov, ktoré vzniklo v období Tatárov. Od roku 2014 nesie názov Kukkónia aj občianske združenie, ktoré zastrešuje aktivity súvisiace s rozvojom územia ohraničeného Malým Dunajom, Dunajom a Váhom.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY