Nemoci žlučníku a žlučových cest

Interdrought2020.com Nemoci žlučníku a žlučových cest Image
Hledáte knihu Nemoci žlučníku a žlučových cest? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2008 a autorem je Olga Mengerová? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Postižení žlučníku a žlučových cest patří mezi nejčastější choroby. Kameny žlučníku jsou klasickým onemocněním, kde významnou součástí léčby je dodržování dietních předpisů, a to i přes pokroky v medikamentózní a chirurgické léčbě. Již druhé vydání publikace přináší praktické rady lékaře a dietní sestry pro nemocné a více než 120 receptů na dietní pokrmy a vzorové jídelníčky. Kniha umožní nemocnému, aby pochopil problematiku nemoci, a předkládá odpovědi na řadu otázek, které si nemocní často kladou. Text je určen především pacientům, ale přináší i cenné informace pro zdravotníky a studenty zdravotních škol.

NÁZEV SOUBORU: Nemoci žlučníku a žlučových cest.pdf

AUTOR: Olga Mengerová

ISBN: 8085936612

VELIKOST SOUBORU: 7,88 MB

STÁHNOUT ČÍST

Zánět žlučových cest (cholangitida) je nebezpečným infekčním onemocněním, které může nemocného ohrozit na životě. Příčiny: Příčinou je nejčastěji uzávěr žlučových cest, který zabrání odtoku žluči do střeva. Hromadící se žluč se totiž poměrně snadno infikuje střevními bakteriemi.

Onemocnění žlučníku a žlučových cest bývá v rozvinutých zemích velmi časté. Trpí jimi téměř polovina naší populace. Jejich výrazný nárůst přináší nezdravý životní styl zejména zvýšený přísun tuků potravou, nadváha či obezita a v neposlední řadě také sedavý způsob života s nízkou pohybovou aktivitou.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY