Normální život v nenormální době

Interdrought2020.com Normální život v nenormální době Image
Trávit čas knihou Normální život v nenormální době! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Normální život v nenormální době a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Jak se učilo na základních školách v době normalizace?Kniha vytváří plastický obraz československého socialistického školství, který se zakládá jak na vzpomínkách pamětníků, získaných metodou orální historie, tak na studiu archivních, mnohdy pro podobné účely dodnes nevyužitých dokumentů. Prezentuje výsledky pedagogicko-historického výzkumu, který proběhl v uplynulých letech.V centru pozornosti stojí vzdělávání učitelů před rokem 1989 a jejich zkušenosti s výukou na základních školách. Pedagogové kromě (politicky laděných) schůzí ve škole popisují i svou mimopracovní činnost a volný čas. Doposud poměrně neprobádané téma pak představuje snaha o ateizaci společnosti, v níž měli právě učitelé sehrávat důležitou roli. Pamětníci rovněž podávají svědectví o atmosféře ve školách v době pražského jara a o tzv. strategiích přežití, prověrkách i postizích, které po něm následovaly, či o období normalizace.

NÁZEV SOUBORU: Normální život v nenormální době.pdf

AUTOR: Michal Šimáně

ISBN: 9788075527097

VELIKOST SOUBORU: 1,46 MB

STÁHNOUT ČÍST

Všechny informace o produktu Kniha Normální život v nenormální době - Jiří Zounek, Dana Knotová, Michal Šimáně, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Normální život v nenormální době - Jiří Zounek, Dana Knotová, Michal Šimáně.

Normální život v nenormální době Kniha vytváří plastický obraz československého socialistického školství, který se zakládá jak na vzpomínkách pamětníků, získaných metodou orální historie, tak na studiu archivních, mnohdy pro podobné účely dodnes nevyužitých dokumentů.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY