Boh v ofsajde

Interdrought2020.com Boh v ofsajde Image
Trávit čas knihou Boh v ofsajde! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Boh v ofsajde a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Vzťah náboženstva a politiky sa v uplynulých rokoch stal predmetom diskusie aj v zdanlivo sekularizovaných spoločnostiach západného sveta. Dôvodom tohto oživeného záujmu akiste nie je len nárast nabožensky motívovného násilia. Sociológovia nás totiž dlhšie upozorňujú na celosvetovú renesanciu náboženstiev. Štúdie v predkladanom zborníku autor napísal ako prípravu na väčší projekt, v ktorom sa pokúša priblížiť nejednoznačný proces sekularizácie západného sveta na príklade jeho „zlého dieťaťa": ideologickej nemeckej kultúry na prelome 19. a 20. storočia.

NÁZEV SOUBORU: Boh v ofsajde.pdf

AUTOR: Miloslav Szabó

ISBN: 8071496839

VELIKOST SOUBORU: 5,82 MB

STÁHNOUT ČÍST

OBRAT: Srdce v ofsajde ... Veľká 3 - Zeus,Poseidon, Hádes ( Boh podsvetia) Cheiron - Kentaur, Polovica koňa a človeka . Poseidon - Boh mora . Zeus - Najvyšší boh, boh nebies, hromu . Majstrovský blesk - Polmetrový valec z nebezkého bronzu, s výbušninami božskej intenzity .

Boh je termín, ktorý často označuje najvyššiu bytosť; podľa veriacich ľudí je vládcom alebo stvoriteľom sveta alebo je svetu imanentný. Koncepcia jediného Boha vzišla z Judaizmu a následne ju prevzalo Kresťanstvo aj Islam.Charakteristický sa stáva jeho význam monoteizmus (preto sa slovo Boh píše s veľkým písmenom), aj keď niektoré formy monoteizmu sa nedajú vždy ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY