Eleonora Akvitánská

Interdrought2020.com Eleonora Akvitánská Image
Hledáte knihu Eleonora Akvitánská? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2020 a autorem je Alison Weirová? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Alison Weisová v této skvěle napsané biografii podává živý portrét výjimečné ženy a dává nám nově nahlédnout do jejího intimního života.Eleonora Akvitánská patřila k předním a zároveň nejspornějším ženským osobnostem středověku. Byla krásná, inteligentní a svéhlavá a za života se o ní šířily nejrůznější, a zdaleka nikoli nepodložené pikantní zvěsti. Vyrostla na nevázaném okcitánském dvoře, na němž působili slavní trubadúři, a dokonce se tvrdilo, že předsedala soudům lásky. Nejprve se provdala za francouzského krále Ludvíka VII. a poté za anglického Jindřicha II., jemuž porodila syny Richarda Lví srdce a Jana Bezzemka. Dožila se dvaaosmdesáti let, ale protivenství a tragédie z mladších let překonala teprve v pokročilém věku a stala se prakticky suverénní vládkyní Anglie.

NÁZEV SOUBORU: Eleonora Akvitánská.pdf

AUTOR: Alison Weirová

ISBN: 9788075953513

VELIKOST SOUBORU: 4,79 MB

STÁHNOUT ČÍST

Eleanor Akvitánská - dvojnásobná královna, manželka francouzského krále Ludvíka VII. a poté anglického krále Jindřicha II. matka tří králů vládla téměř sedmdesát let. Eleonora Akvitánská.

Eleonora Akvitánská - Flori Jean . Eleanor Akvitánská (1122-1204), dědička akvitánského vévodství a dvojnásobná královna, byla nejprve manželkou francouzského krále Ludvíka VII. Když dosáhla rozvodu s ním, stala se ženou normanského vévody a anglického krále Jindřicha II.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY