Masahikovými očami

Interdrought2020.com Masahikovými očami Image
Trávit čas knihou Masahikovými očami! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Masahikovými očami a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Slovensko očami JaponcaKniha japonského novinára žijúceho na Slovensku so slovenskou manželkou Oľgou Belešovou prináša autentický pohľad cudzinca na kultúrne rozdiely medzi Slovenskom a Japonskom. Tvorí ju výber článkov, ktoré viac ako desať rokov publikoval v denníku SME a neskôr v týždenníku TV OKO. Kniha je nielen spoločenskou sondou, ale aj príbehom človeka, ktorý si zvyká na úplne novú životnú situáciu. Vtipné aj poučné čítanie dopĺňa autor vlastnými ilustráciami.Z knihy sa napríklad dozviete, že čistenie uší chápu Japonci ako príjemnú partnerskú činnosť. Je to dôverný obrad dvoch ľudí, ktorých spája láska. Alebo tiež fakt, že chodiť po dome v topánkach je v Japonsku hrubá neslušnosť. Robia to iba zlodeji. A bez čoho sa žiadny Japonec na rozdiel od Slováka nezaobíde? Je to hanko. Malá, okrúhla osobná pečiatka s priezviskom, ktorú nosia všade so sebou. Používajú ju pri uzatváraní akejkoľvek zmluvy – pracovnej alebo aj v poisťovni, či v banke. Rovnako, keď si idú prenajať byt, či kúpiť auto... Masahiko vo svojej knihe píše, že verí, že raz príde deň, keď pochopí Hviezdoslavove básne. Až vtedy vraj bude môcť povedať, že pozná Slovensko.

NÁZEV SOUBORU: Masahikovými očami.pdf

AUTOR: Masahiko Shiraki

ISBN: 9788055138657

VELIKOST SOUBORU: 3,82 MB

STÁHNOUT ČÍST

Nedávno som bol v Komárne, ktoré vraj bolo kedysi o dosť väčšie a po prvej svetovej vojne sa rozdelilo na dve časti - Komárom v Maďarsku a Komárno na Slovensku, pričom rieka Dunaj tvorí medzi nimi prírodnú štátnu hranicu. V Japonsku takáto situácia neexis

Kniha japonského novinára žijúceho na Slovensku so slovenskou manželkou Oľgou Belešovou prináša autentický pohľad cudzinca na kultúrne rozdiely medzi Slovenskom a Japonskom.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY