Sporty a sportoviště

Interdrought2020.com Sporty a sportoviště Image
Hledáte knihu Sporty a sportoviště? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Zdeněk Míka? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Další svazek tematické řady edice Zmizelá Praha představuje čtenářům počátky sportování v Praze, které jsou spojené s druhou polovinou 19. století. V té době se na prázdných prostranstvích objevily dřevěné brány a party mladíků, kteří se honili za jakýmsi kulatým předmětem. V interiérech pražských domů se již nejen šermovalo ale i boxovalo a zápasilo. V létě pozorovali naši předkové na Vltavě závodící veslaře a v zimě, světe div se, chlapy na bruslích, jak dřevěnými holemi pronásledují jakousi černou placku. Zároveň začaly vznikat první české i německé tělovýchovné organizace a Tyršův Sokol Pražský získával stále větší popularitu. Postupně se připojily kluby lehkoatletické, tenisové a další, a míčové hry v čele s fotbalem začaly být přijímány s naprostou vážností. Právě ve fotbalu a ledním hokeji dosáhli na začátku 20. století pražští sportovci prvních mezinárodních úspěchů, a položili tak ještě za Rakouska – Uherska základy dnešního českého sportu.

NÁZEV SOUBORU: Sporty a sportoviště.pdf

AUTOR: Zdeněk Míka

ISBN: 9788074321160

VELIKOST SOUBORU: 7,24 MB

STÁHNOUT ČÍST

„Vláda rozhodla o tom, že od úterka se uvolňují aktivity rekreačního sportovního charakteru a otevírají se venkovní sportoviště. Nejedná se o kolektivní sporty, ale individuální sporty," řekl po jednání vlády vicepremiér Karel Havlíček. Jde tak například o tenis nebo golf, jízdu na kole, na bruslích, nebo běhání.

Všechny informace o produktu Kniha Sporty a sportoviště - Zdeněk Míka, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Sporty a sportoviště - Zdeněk Míka.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY