K slobodným pobrežiam

Interdrought2020.com K slobodným pobrežiam Image
Trávit čas knihou K slobodným pobrežiam! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu K slobodným pobrežiam a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Básnik, redaktor a prekladateľ Mikuláš Šprinc je jedným z mnohých slovenských spisovateľov, ktorí museli po vojne opustiť svoju vlasť, aby nezradili sami seba. Aj Šprinc v lete 1945 emigroval zo Slovenska a po strastiplnej ceste sa dostal až do Vatikánu. Svoje zážitky, skúsenosti a ťažkosti, s ktorými sa musel vyrovnávať v povojnovej Európe pred odchodom do Ameriky, opísal v tejto memoárovej knihe. V nej podáva jedinečné autentické svedectvo o prvých rokoch života slovenskej povojnovej emigrácie v Bavorsku, Rakúsku a v Taliansku- pridáva osobné skúsenosti s utrpením slovenských utečencov, ktoré najskôr ako pápežský delegát III. vatikánskej misie v rakúsku a v Nemecku a potom ako sociálny pracovník vo vatikánskom Centrálnom úrade pre obete vojny zažil na vlastnej koži.

NÁZEV SOUBORU: K slobodným pobrežiam.pdf

AUTOR: Mikuláš Špinc

ISBN: 9788070907313

VELIKOST SOUBORU: 9,28 MB

STÁHNOUT ČÍST

Prerozprávanie životov sv. Andreja-Svorada a sv. Beňadika, ktoré pôvodne vyšlo v emigrácii autora (1914-1986), predstaviteľa katolíckej moderny, so štúdiou J. Pašteku.

V rokoch 1954 - 1986 zakladateľom a redaktorom časopisu Most. 14. marca 1979 menovaný Slovenskou ligou v Amerike za Muža roka 1974, za svoju činnosť ocenený Slovenským ústavom v Clevelande. Písal poéziu a prózu, spolu napísal 33 kníh: Sv. Andrej Svorad, K slobodným pobrežiam, Andante, Bratislavský park, Cestou sv.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY