Elvíra Antalová

Interdrought2020.com Elvíra Antalová Image
Hledáte knihu Elvíra Antalová? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Bohumír Bachratý? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Kniha prezentuje výber z rozsiahleho výtvarného diela prof. Elvíry Antalovej od rokov vysokoškolských výtvarných štúdií v Bratislave i v rámci jej dlhoročnej pedagogickej činnosti na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Prof. Elvíra Antalová spolu s manželom prof. Eduardom Antalom bola členkou Zväzu slovenských výtvarných umelcov, Slovenskej výtvarnej únie a obnovenej Umeleckej besedy slovenskej. Jej tvorba je významnou súčasťou slovenskej výtvarnej moderny v oblasti kresby, maľby, akvarelu, pastelu a v jedinečných autorských gobelínoch. V tom všetkom je vysoká profesionalita výtvarného prejavu, sugestívny kolorit, pevná tvarová štylizácia a kompozícia. Tichá meditatívna poézia, harmónia i baladičnosť majstrovskej tvorby. Monografia uvádza aj mnohé fakty z jej umeleckej biografie.Monografia bola vydaná pri príležitosti spoločnej výstavy manželov Elvíry Antalovej a Eduarda Antala k nedožitým jubileám " Spomienky " / október 2019 / v galérii Umelka v Bratislave. Na príprave monografie sa podieľali dcéra Ing.arch. Zuzana Duchoňová, PhD. s manželom Ing.arch. Miroslavom Duchoňom.

NÁZEV SOUBORU: Elvíra Antalová.pdf

AUTOR: Bohumír Bachratý

ISBN: 9788082090102

VELIKOST SOUBORU: 2,28 MB

STÁHNOUT ČÍST

Elvíra Antalová * 1924, Zlaté Moravce, Slovenská republika Slovenská republika Médiá: maľba, textil Elvíra Antalová sa venuje maľbe a gobelínu. Motivicky sa zameriava na prírodu a krajinu. Formálne je jej dielo ukotvené v moderne. Realitu redukuje do znakovej podoby.

Maliarka Elvíra Antalová by sa dnes mala 90 rokov. Je predstaviteľkou platformy textilného a abstraktného slovenského umenia, ktoré majú pevný základ v moderne.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY