Filozofický príbeh odpustenia

Interdrought2020.com Filozofický príbeh odpustenia Image
Hledáte knihu Filozofický príbeh odpustenia? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Dagmar Smreková? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Práca vychádza z presvedčenia, že odpustenie má nielen náboženský, ale aj svoj vlastný filozofický príbeh. Je pokusom aspoň sčasti zachytiť filozofický príbeh odpustenia a na základe analýzy a porovnania najdôležitejších filozofických koncepcií odpustenia po udalosti holokaustu hľadať odpoveď na otázky: Čo je odpustenie?, Aké sú jeho možnosti?, Kde sú jeho limity? Časť autorov pripúšťa možnosť pripisovať odpusteniu určitý právny, respektíve politický význam v záujme politického či spoločenského zmierenia. Proti tejto predstave práca obhajuje chápanie odpustenia nie ako inštitucionálneho, ale ako osobného vzťahu medzi odpúšťajúcim a tým, komu má byť odpustené, pričom má ísť o výnimočné, nie každodenné gesto.

NÁZEV SOUBORU: Filozofický príbeh odpustenia.pdf

AUTOR: Dagmar Smreková

ISBN: 9788082000033

VELIKOST SOUBORU: 2,66 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha Filozofický príbeh odpustenia iba za 7,35 € v internetovom kníhkupectve KNIHY PRE KAŽDÉHO s.r.o.

Kniha Filozofický príbeh odpustenia (Dagmar Smreková) - rýchle dodanie knižky a nízku cenu so zľavou nájdete na Preskoly.sk. Neváhajte a inšpirujte sa množstvom kníh v najobľúbenejšom internetovom kníhkupectve na Slovensku.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY