Žilina

Interdrought2020.com Žilina Image
Trávit čas knihou Žilina! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Žilina a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Kniha vyšla pri príležitosti 700. výročia prvej písomnej zmienky o Žiline ako meste. Jadro tvorí sedem dôležitých momentov v dejinách mesta. Opisuje niekoľko zaujímavých žilinských budov, jej stránky sú venované práve im. Skutočnou hlavnou postavou tejto knihy však ostáva mesto samotné. Toto sú jeho príbehy.

NÁZEV SOUBORU: Žilina.pdf

AUTOR: none

ISBN: 9788089401925

VELIKOST SOUBORU: 6,37 MB

STÁHNOUT ČÍST

Žilina (německy Sillein nebo Silein, maďarsky Zsolna, polsky Żylina, latinsky Solna) je krajské a okresní město na Slovensku, 170 km severovýchodně od Bratislavy, na soutoku řek Váhu a Kysuce v Žilinské kotlině, 28 km od hranic s Českem.Jedná se o důležité průmyslové i dopravní centrum, sídlo univerzity a od roku 2008 i biskupa římskokatolické žilinské diecéze.

Žilina, základní informace o obci Žilina, firmy a osoby, administrativní rozdělení, mapa obce a katastrální mapa, statistiky. Žilina je obec v okrese Kladno, kraj Středočeský, PSČ 27301. V Žilině má sídlo 38 firem, v této obci je také 149 živností. V Žilině je jedno katastrální území, KÚ Žilina, úřad práce nabízí 8 volných míst.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY