Obecné dějiny ničení knih

Interdrought2020.com Obecné dějiny ničení knih Image
Trávit čas knihou Obecné dějiny ničení knih! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Obecné dějiny ničení knih a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Od chvíle, kdy člověk získal schopnost myšlení, snaží se své myšlenky zaznamenat nejrůznějšími způsoby na nejrozmanitější materiály. Avšak po stejně dlouhou dobu jsou písemné záznamy nuceny svádět tvrdý boj o přežití, potýkat se s plynutím času, přírodními živly i ničivou silou samotného člověka. Tato kniha je fascinující a velice podrobnou exkurzí do světové historie ničení knih, kde se knihy stávají obětí hmyzu, záplav, plamenů, válek a především lidské posedlosti — fanatických politiků, církevních hodnostářů a rovněž dogmatické ostražitosti cenzury. Kniha jakožto pramen vědění musela ve všech civilizacích a ve všech dobách bojovat proti lidské neústupnosti a barbarství.Existuje mnoho prací o dějinách knih, čtení nebo o bibliofiliích, avšak doposud žádná se nezabývala zánikem knih. O to významnější je kniha Fernanda Báeze, na niž autor dvanáct let sbíral materiál po celém světě. Dílo je rozděleno do tří rozsáhlých částí a je doplněno daty různých případů pálení a ničení knih jak na západní, tak na východní polokouli, ať už na jejich zániku nese vinu přírodní katastrofa nebo člověk. Obecné dějiny ničení knih se dočkaly už více než třiceti vydání v sedmnácti jazycích.

NÁZEV SOUBORU: Obecné dějiny ničení knih.pdf

AUTOR: Fernando Báez

ISBN: 9788072946976

VELIKOST SOUBORU: 4,61 MB

STÁHNOUT ČÍST

Obecné dějiny ničení knih se staly bestsellerem v angličtině, španělštině, portugalštině, francouzštině a dalších jazycích. Autor: Báez Fernando Rok vydání: 2013 Vazba: Vázaný ISBN: 978-80-7294-697-6 Počet stran: 604 Rozměry: 163 x 230 ...

Obľúbené miesto knihomoľov, kde môžu predávať a nakupovať prečítané knižky. Každý týždeň prinášame knižné tipy, občas píšeme recenzie na knižky a vždy máme super motivačné obrázky.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY