Města pro lidi

Interdrought2020.com Města pro lidi Image
Trávit čas knihou Města pro lidi! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Města pro lidi a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Za více než čtyřicet let pomohl Jan Gehl přeměnit městské prostředí na celém světě na základě svého celoživotního výzkumu tak, aby lidé skutečně využívali, respektive mohli využívat, prostory, kde žijí a pracují. V této revoluční knize prezentuje Gehl své poslední dílo – vytváření nebo přetváření města do lidského měřítka. Jasně vysvětluje a popisuje metody a nástroje, které používá k tomu, aby přetvořil nefunkční město do takové městské krajiny, jakou by měla být: městem pro lidi.S ohledem na měnící se demografické faktory a měnící se životní styl, Gehl zdůrazňuje čtyři základní otázky, které pokládá za nezbytné zodpovědět k tomu, aby bylo plánování rozvoje města úspěšné. Vysvětluje, jak vytvořit města, která jsou živá, bezpečná, udržitelná a zdravá. Zaměření na tyto otázky vede Gehla k přemýšlení i o tom největším městě ve velmi malém měřítku. Podle Gehla je třeba vnímat městské prostředí prostřednictvím pěti lidských smyslů ze zkušenosti při rychlosti chůze, spíše než při rychlosti jízdy autem nebo autobusem. Tento detailní pohled je podle jeho názoru velmi často v současných projektech opomíjen.V závěrečné kapitole se Gehl věnuje plánování městského prostředí zaměřeného na lidské měřítko v rychle rostoucích městech v rozvojových zemích. "Toolbox" pak představuje klíčové principy, přehledy metod a seznamy klíčových slov.Kniha je bohatě ilustrovaná více než sedmi sty fotografiemi, kresbami a ukázkami Gehlových prací po celém světě.

NÁZEV SOUBORU: Města pro lidi.pdf

AUTOR: Jan Gehl

ISBN: 9788026020806

VELIKOST SOUBORU: 5,21 MB

STÁHNOUT ČÍST

Města pro lidi. Za více než čtyřicet let pomohl Jan Gehl přeměnit městské prostředí na celém světě na základě svého celoživotního výzkumu tak, aby lidé skutečně využívali, respektive mohli využívat, prostory, kde žij...

Města pro lidi Koncepce snižování automobilové ... rozvoje dopravy pro evropská města a velkoměsta. Strana 54 Současná situace v České republice Příklady z České republiky Ani České republice se nevyhnuly problémy s automobilovou dopravou ve městech.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY