Architektúra Slovenska v 20. storočí

Interdrought2020.com Architektúra Slovenska v 20. storočí Image
Trávit čas knihou Architektúra Slovenska v 20. storočí! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Architektúra Slovenska v 20. storočí a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Rozsiahla monografia poskytuje komplexný pohľad na vývoj slovenskej architektúry v stredoeurópskom priestore 20. storočia. Prvá časť publikácie ponúka analýzu koncepcií, udalostí, vplyvov, stavieb, informácieo významných i menej známych architektoch, ale ajbohatý ilustračný materiál.Druhá časť katalógovým spôsobom predstavuje vyše tisíc stavieb so základnými údajmi a ilustráciami a v ojedinelom, doteraz najrozsiahlejšom chronologickom súpise zachycuje diela od začiatku do konca storočia. Doplnená bude rozsiahlym anglickým resumé.Autorka Henrieta Moravčíková je nositeľkou Ceny prof. Martina Kusého 2014 za publikačnú a vedeckú činnosť za monografiu Friedrich Weinwurm - Architekt/Architect. Podobne Juraj Heger a Vydavateľstvo Slovart, ktoré túto monografiu vydalo, získali Cenu prof. Martina Kusého 2014 za vydavateľskú činnosť v oblasti architektúry.

NÁZEV SOUBORU: Architektúra Slovenska v 20. storočí.pdf

AUTOR: Matúš Dulla

ISBN: 8071456845

VELIKOST SOUBORU: 10,76 MB

STÁHNOUT ČÍST

FA nonstop v roce 2020 z důvodu koronavirových opatření nebude. Přidat do Google kalendáře; Stáhnout; Ne 24/5/2020. Děkujeme, že nosíte roušky Koronavirus Covid-19

František Lýdie Gahura (10. října 1891 Zlín - 15. září 1958 Brno) byl český architekt a sochař.Patří mezi nejvýznamnější české architekty a sochaře tvořící v duchu funkcionalismu.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY