Život a dílo Petra Cingra (1850-1920)

Interdrought2020.com Život a dílo Petra Cingra (1850-1920) Image
Hledáte knihu Život a dílo Petra Cingra (1850-1920)? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2016 a autorem je Stanislav Knob? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Petr Cingr vstoupil do dělnického hnutí již v 70. letech a neúnavně v něm pracoval až do své smrti. Stál u zrodu prvních dělnických organizací nejprve v severních a středních Čechách, posléze na do té doby organizačně zaostalém Ostravsku, které se mu stalo druhým domovem a které ho považuje za svého. Podařilo se mu založit spolek Prokop a poté silnou Unii horníků. Tvrdě pracoval také jako redaktor dělnického tisku. Od roku 1897 do své smrti byl nepřetržitě členem říšské rady ve Vídni a v nové republice také členem Národního shromáždění a senátorem. V parlamentu se snažil prosazovat zákony pro lepší život dělnictva, zejména osmihodinovou pracovní dobu, zřízení báňských inspektorátů, všeobecné pojištění místo bratrských pokladen a týdenní výplatní termíny mezd. Byl známou osobou nejen v rámci rakouské monarchie, ale také v celé Evropě. Zúčastnil se celé řady mezinárodních sjezdů horníků (Berlín, opakovaně Londýn).

NÁZEV SOUBORU: Život a dílo Petra Cingra (1850-1920).pdf

AUTOR: Stanislav Knob

ISBN: 9788074647888

VELIKOST SOUBORU: 10,61 MB

STÁHNOUT ČÍST

Petr Cingr vstoupil do dělnického hnutí již v 70. letech a neúnavně v něm pracoval až do své smrti. Stál u zrodu prvních dělnických organizací nejprve v severních a středních Čechách, posléze na do té doby organizačně zaostalém Ostravsku, které se mu stalo druhým domovem a které ho považuje za svého. Podařilo se mu založit spolek Prokop a poté silnou Unii horníků.

Kniha Život a dílo Petra Cingra (1850-1920)(Karel Jiřík; Stanislav Knob) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha.sk. Objavte aj ďalšie knihy najlacnejšie na internete.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY