Broučci

Interdrought2020.com Broučci Image
Trávit čas knihou Broučci! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Broučci a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Vyprávění o rodině svatojánských broučků, jejichž prací je v noci svítit lidem, vyšlo poprvé v roce 1876 a díky neutuchající oblibě čtenářů se již dočkalo více než stovky vydání. Poetické příběhy rodiny Broučků inspirovaly mnohé výtvarníky, zejména Jiřího Trnku, a byly několikrát převedeny na filmové plátno. Hlavní postavou je malý nezbedný Brouček, který má svou hlavu a neposlouchá své rodiče a tetu Janinku, ačkoliv na to často doplácí. Autor broučků Jan Karafiát byl evangelický kněz a „Broučci“ jsou alegorickým zobrazením rodiny, která žije podle křesťanských hodnot, v souladu s přírodou.

NÁZEV SOUBORU: Broučci.pdf

AUTOR: Jan Karafiát

ISBN: 9788073900281

VELIKOST SOUBORU: 10,73 MB

STÁHNOUT ČÍST

Dobrý den, nevíte někdo jak se zbavit červených malinkatých broučků co lezou po venkovním dláždění. Jak jsem zjistila, tak jsou i v travě a asi se velmi rychle rozmnožují.

Ukázka z knihy. Byl podzim. Světla ubývalo a zimy přibývalo, a tak broučci, že už nikam nepoletí. Jenom musel tatínek kmotříčkovi slíbit, že se k nim přijde s maminkou a s Broučkem ještě jednou podívat; a to hned zítra, dřív než udeří zima.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY