Vetera et nova

Interdrought2020.com Vetera et nova Image
Trávit čas knihou Vetera et nova! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Vetera et nova a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
O vlivu, jaký má dílo naší přední znalkyně antické kultury Evy Stehlíkové na českou kulturu napříč obory a na mladší akademickou generaci, svědčí nedávno vydaný sborník Ad honorem Eva Stehlíková o téměř šesti stech stranách a několika desítkách přispěvatelů. Evě Stehlíkové nejde nikdy o „antiku pro antiku“, ale o to, jak dnes působí. Proto se ve svých textech shrnutých do této knihy zabývá nejčastěji texty divadelními, v nichž je tato „kontaktnost“ největší. Z literárních textů volí ty, které mají podle jejího názoru tuto „kontaktní“ potenci, tuto „nadčasovost“. Proto je v knize prezentován Catullus coby milostný lyrik a polemik, Martialis coby ironický epigramatik, Ovidius coby hravý erotik, pozdní básníci coby autoři literárních hříček, ale i „opovrhovaný“ a „otravný“ Horatius jako živý komentátor své doby a vypravěč příběhů.

NÁZEV SOUBORU: Vetera et nova.pdf

AUTOR: Eva Stehlíková

ISBN: 9788072154876

VELIKOST SOUBORU: 8,43 MB

STÁHNOUT ČÍST

NOVA ET VETERA OFFICIAL. Sign in to like videos, comment, and subscribe. Sign in

The English edition of Nova et Vetera is published quarterly and provides an international forum for theological and philosophical studies from a Thomistic perspective. The journal strives to follow the culturally engaged, ecclesial, broadly Thomistic, and dialogical perspective of the founder of the Swiss Nova et Vetera, Charles Journet.Journet worked at the intersection of theology ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY