Mária Terézia

Interdrought2020.com Mária Terézia Image
Trávit čas knihou Mária Terézia! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Mária Terézia a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Matka šestnástich detí, milujúca manželka, láskavá matka národa, šikovná politička a mierumilovná vládkyňa - to je obraz Márie Terézie, ako ju plný obdivu voči tejto nezvyčajnej žene opisuje Heinz Rieder. Mladučká, nič netušiaca a na vládu nepripravená nastupuje Mária Terézia 20. októbra 1740 na trón. Nikto neverí, že táto živá, zápalistá dievčina zvládne štátnické záležitosti znútra i zvonku ohrozovaného Rakúska. No Mária Terézia sa chopí tejto úlohy a vďaka neoblomnej silnej vôli a šarmu sa jej podarí neuveriteľné: zreformuje starý administratívny, vojenský a vzdelávací systém v ríši a pomocou šikovnej diplomacie a sobášnej politiky stabilizuje pozíciu svojej krajiny na mape Európy. Dokonca aj jej veľký protivník, pruský kráľ Fridrich Veľký jej vzdáva po smrti nezvyčajný hold: "Urobila svojmu trónu a pohlaviu veľkú česť."

NÁZEV SOUBORU: Mária Terézia.pdf

AUTOR: Heinz Rieder

ISBN: 8055110239

VELIKOST SOUBORU: 3,43 MB

STÁHNOUT ČÍST

Mária Terézia idejében az arisztokrata asszonyok nem kizárólag maguk nevelték gyermekeiket. Általában nevelőnők, dadák gondoskodtak róluk, ők játszottak velük, tanították őket, és szervezték számukra a programokat. Mária Terézia minden gyermekének külön-külön négy tagú személyzete volt.

Mária Terézia nemohla čeliť bavorskému útoku, keďže jej vojská na juhu bránili Miláno pred Španielmi a na severovýchode chránili hranice pred možným útokom Fridricha II. Pomoc jej mohli poskytnúť už len uhorské stavy, preto 11. septembra pozvala členov snemu na hrad, kde sa odohrala známa scéna.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY