Zmizelé Sudety

Interdrought2020.com Zmizelé Sudety Image
Trávit čas knihou Zmizelé Sudety! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Zmizelé Sudety a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Nové vydání knihy k putovní fotografické výstavě, mapující různé oblasti Čech a Moravy, kde došlo k vystěhování německé menšiny. Srovnání fotografií z dob, kdy tu převážně žili Němci a srovnání současných pohledů na tatáž místa, názorně ukazuje, co se stane s prostorem, který opustí lidé. Srovnání je i studijním materiálem pro pozorování přeměn kulturní krajiny.

NÁZEV SOUBORU: Zmizelé Sudety.pdf

AUTOR: Antikomplex

ISBN: 9788090619814

VELIKOST SOUBORU: 1,87 MB

STÁHNOUT ČÍST

Už jen posledních pár dní mohou zájemci navštívit v Galerii Biblio olomoucké Vědecké knihovny dvojjazyčnou česko-německou fotografickou výstavu Zmizelé Sudety. Expozice na základě srovnání předválečných a současných snímků dokládá proměnu života a krajiny v českém a moravském pohraničí.

Výstava Zmizelé Sudety vznikla v roce 2002 od té doby procestovala mnoho středoevropských států. Fotografie ze Sudet z období před rokem 1945 a současné ukazují přelom v této kulturní krajině. Výstava slouží k zamyšlení a diskuzi, protože i dnes stále krajiny Sudet připomíná své bývalé obyvatele. ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY