Zmizelé Sudety

Interdrought2020.com Zmizelé Sudety Image
Trávit čas knihou Zmizelé Sudety! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Zmizelé Sudety a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Nové vydání knihy k putovní fotografické výstavě, mapující různé oblasti Čech a Moravy, kde došlo k vystěhování německé menšiny. Srovnání fotografií z dob, kdy tu převážně žili Němci a srovnání současných pohledů na tatáž místa, názorně ukazuje, co se stane s prostorem, který opustí lidé. Srovnání je i studijním materiálem pro pozorování přeměn kulturní krajiny.

NÁZEV SOUBORU: Zmizelé Sudety.pdf

AUTOR: Antikomplex

ISBN: 9788090619814

VELIKOST SOUBORU: 7,65 MB

STÁHNOUT ČÍST

Už jen posledních pár dní mohou zájemci navštívit v Galerii Biblio olomoucké Vědecké knihovny dvojjazyčnou česko-německou fotografickou výstavu Zmizelé Sudety. Expozice na základě srovnání předválečných a současných snímků dokládá proměnu života a krajiny v českém a moravském pohraničí.

Putovní výstava Zmizelé Sudety je na cestě od prosince 2002 a putuje dále, téměř každý měsíc je k vidění jinde. Ukazuje nejvýraznější proměny krajiny v pohraničí a zejména těžko nahraditelné kulturní ztráty v důsledku poválečného vysídlení Němců.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY