Ukradnutá mladosť

Interdrought2020.com Ukradnutá mladosť Image
Trávit čas knihou Ukradnutá mladosť! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Ukradnutá mladosť a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Do začiatku druhej svetovej vojny sa nestalo, že by niekto násilím zatvoril vysoké školy. Urobil to až Adolf Hitler, ktorý 17. novembra 1939 prikázal zatvoriť české vysoké školy, prepadnúť vysokoškolské internáty a 1 200 študentov odvliecť do koncentračného tábora, odkiaľ sa ani jeden z nich nemal vrátiť. Dôvod bol jednoduchý – chcel zlikvidovať budúcu inteligenciu. Kniha Ukradnutá mladosť zachytáva osudy študentov trpiacich v koncentračnom tábore Sachsenhausen. Autor navštívil všetkých žijúcich pamätníkov a podľa ich výpovedí napísal strhujúce dielo. Symbolické je, že študentská manifestácia k 50. výročiu týchto smutných udalostí, ktorá sa uskutočnila 17. novembra 1989 v Prahe, odštartovala politické zmeny v Československu.

NÁZEV SOUBORU: Ukradnutá mladosť.pdf

AUTOR: Jozef Leikert

ISBN: 9788055170947

VELIKOST SOUBORU: 10,78 MB

STÁHNOUT ČÍST

Do začiatku druhej svetovej vojny sa nestalo, že by niekto násilím zatvoril vysoké školy. Urobil to až Adolf Hitler, ktorý 17. novembra 1939 prikázal zatvoriť české vysoké školy, prepadnúť vysokoškolské internáty a 1 200 študentov odvliecť do...

Ukradnutá mladosť od 8,73 € z ponuky 11 e-shopov Porovnajte ceny a parametre Ukradnutá mladosť na Pricemanii a ušetrite až do 60 %!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY