Potravinářské zbožíznalství

Interdrought2020.com Potravinářské zbožíznalství Image
Potravinářské zbožíznalství je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Pavel Kadlec. Přečtěte si s námi knihu Potravinářské zbožíznalství na interdrought2020.com
Výživa a potraviny, zejména jejich kvalita a vliv na zdraví, jsou v současné době předmětem velkého zájmu médií a samozřejmě i veřejnosti. I když stále většina spotřebitelů nakupuje potraviny podle ceny, stoupá počet těch, kteří si vybírají podle surovinového složení, výživové hodnoty a senzorických vlastností.Kniha Potravinářské zbožíznalství by měla vyplnit mezeru na našem knižním trhu a usnadnit čtenářům výběr potravin ze široké nabídky, která na našem trhu s potravinami v současnosti je. Poslední obsáhlejší publikace pojednávající o potravinářském zbožíznalství vyšly na sklonku 90. let minulého století, mnohdy jsou rozebrané a nejsou zcela aktuální.Vlastní text knihy je rozdělen do čtyř oddílů, kapitoly jsou číslovány průběžně v celé knize: oddíl I (kapitoly 1-6) je věnován potravinářské legislativě, oddíl II (kapitoly 7-10) se zabývá kvalitou potravin a její kontrolou, těžištěm knihy je oddíl III, ve kterém jsou v kapitolách 11-43 popsány potravinářské výrobky seřazené podle příslušných komodit,v závěrečném oddílu IV jsou zařazeny dvě kapitoly. Kapitola 44. Zbožíznalství a inovace v potravinářském průmyslu reaguje na poměrně rychlou obměnu sortimentu potravinářských výrobků a jejich složení a poslední kapitola 45. s názvem Shrnutí zásad správné výživy zdůrazňuje význam výživy pro lidské zdraví a uvádí Výživová doporučení pro obyvatelstvo České republiky, tak jak je formulovala Společnost pro výživu. Tato doporučení obsahují mimo jiné i hlavní zásady pro výběr potravin pro správnou výživu.Kniha Potravinářské zbožíznalství je určena pro zájemce z řad spotřebitelů a jako studijní materiál pro studenty středních a vysokých škol zaměřených na potraviny a výživu. Může být dobrým zdrojem informací pro pracovníky ve státní správě, státních kontrolních orgánech ministerstva zemědělství i zdravotnictví, lékaře, jejichž specializace souvisí s výživou, nutričním terapeutům, výživovým poradcům a i výrobcům a distributorům potravinářského zboží.

NÁZEV SOUBORU: Potravinářské zbožíznalství.pdf

AUTOR: Pavel Kadlec

ISBN: 9788074182082

VELIKOST SOUBORU: 10,48 MB

STÁHNOUT ČÍST

Skupina předmětu EUE20E - Potravinářské zbožíznalství Reference vyučujících předmětu EUE20E - Potravinářské zbožíznalství. Podobné materiály. AAE01E - Obecná fytotechnika - Vypracované otázky; EHE12E - Politologie - PAA - Vypracované otázky ke zk. EPE09E - Psychologie a etika v podnikání - Vypracované otázky ke zk.

Kupte knihu Potravinářské zbožíznalství (Jana Dostálová, Pavel Kadlec) v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY