Národná svätyňa Šaštín-Stráže

Interdrought2020.com Národná svätyňa Šaštín-Stráže Image
Hledáte knihu Národná svätyňa Šaštín-Stráže? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2012 a autorem je Marián Valábek? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
V prvej polovici 18. storočia postavili v obci Šaštín veľkolepý chrám a kláštor pavlínov, v roku 1762ho posvätili a na hlavnom oltári umiestnili sochu Sedembolestnej Panny Márie. Včase II. Vatikánskeho koncilu za pontifikátu pápeža Pavla VI. v roku 1964 sa z chrámu stala bazilika minor a napriek nepriaznivej politickej situácii neprestala byť útočiskom pre pútnikov. Publikácia predstavuje túto baziliku ako najvýznamnejšie pútnické miesto na Slovensku, kde sa každoročne stretávajú tisíce veriacich, ale aj ako historický, umelecký a architektonický skvost. Nádherný interiér aj monumentálny exteriér rozprávajú svoju, v tomto roku už 250-ročnú históriu nielen pútnikom, ale aj záujemcom o dejiny a umenie.

NÁZEV SOUBORU: Národná svätyňa Šaštín-Stráže.pdf

AUTOR: Marián Valábek

ISBN: 9788055604206

VELIKOST SOUBORU: 7,77 MB

STÁHNOUT ČÍST

Prvoradou dominantou mesta je Národná svätyňa Bazilika Sedembolestnej Panny Márie zasvätená hlavnej slovenskej patrónke. S jej výstavbou začala rehoľa pavlínov v roku 1763 a dnes je bazilika rozsiahlym komplexom, v ktorom nájdete tiež kláštor, trojhrannú kaplnku, najväčší organ na Slovensku a Mariologické múzeum.

Národná svätyňa, Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne - Strážach, privíta od 13. do 16. septembra zástupy veriacich z celého Slovenska i zo zahraničia. Tradičná Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska, je pre masy ľudí vždy veľkým zážitkom.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY