Filozofia osvietenstva, romantizmu a idealizmu

Interdrought2020.com Filozofia osvietenstva, romantizmu a idealizmu Image
Hledáte knihu Filozofia osvietenstva, romantizmu a idealizmu? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2007 a autorem je Jozef Michalov? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Autor knihy po predchádzajúcich knihách pojednávajúcich o dejinách myslenia (Ranokresťanská filozofia, Scholastická filozofia a Renesancia a barok) prichádza s dejinami doby, keď ľudský rozum bol postavený na piedestál božstva, keď sa po prvýkrát v dejinách Európy tvorí filozofické hnutie s politickým významom, s dejinami osvietenstva, romantizmu a nemeckého idealizmu. Osvietenstvo vo Francúzsku vyvrcholilo vo Francúzskej revolúcii. V Nemecku sa formovalo na univerzitách a vyvrcholilo v nemeckom romantizme a idealizme. Nemalú úlohu v tomto procese zohrali aj intelektuáli židovského etnika, ktorí žili, študovali a pracovali na nemeckých univerzitách. Židovské osvietenstvo zohralo veľmi dôležitú úlohu v strednej, a hlavne vo východnej Európe. Osvietenská filozofia sa stala známou tým, že politickí myslitelia osvitenstva slúžili ako poradcovia na kráľovských a cisárskych dvoroch. Patril sem cisársky dvor Márie Terézie, Jozefa II., Leopolda II., Juraja III., Gustáva III., Fridricha VI.a Ľudovíta XIV., Petra Veľkého a Kataríny Veľkej. Králi korešpondovali s filozofmi, vyhľadávali ich spoločnosť a uchádzali sa o ich radu.

NÁZEV SOUBORU: Filozofia osvietenstva, romantizmu a idealizmu.pdf

AUTOR: Jozef Michalov

ISBN: 9788080941260

VELIKOST SOUBORU: 8,89 MB

STÁHNOUT ČÍST

V nasledujúcom období - v období národného obrodenia sa rozšírili idey nemeckého klasického idealizmu. Našich filozofov, ale aj historikov, či spolutvorcov Slovenského národného obrodenia ovplyvnil predovšetkým nemecký historik a filozof J. G. Heidegger. Heidegger a jeho filozofia dejín ovplyvnila aj Ľudovíta Štúra.

Kniha Filozofia osvietenstva, romantizmu a idealizmu (Jozef Michalov) - rýchle dodanie knižky a nízku cenu so zľavou nájdete na Preskoly.sk. Neváhajte a inšpirujte sa množstvom kníh v najobľúbenejšom internetovom kníhkupectve na Slovensku.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY