Básně 2.

Interdrought2020.com Básně 2. Image
Trávit čas knihou Básně 2.! Na našem webu interdrought2020.com najdete knihu Básně 2. a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!
Druhý svazek básnického díla významného českého surrealistického básníka, dramatika, prozaika, teatrologa a teoretika Vratislava Effenbergera (1923-1986) shrnuje jeho básnické knihy Veliké náměstí svobody, Spojování představ, Problém skladby, Nezapomenutelné dějiny a Obrazotvorné postupy, které vycházejí tiskem vůbec poprvé. Jeho součástí jsou: cyklus fokalků Josefa Istlera, kresby Martina Stejskala, rozsáhlý oddíl Variant a básní nezařazených do sbírek, sedm studií o Effenbergerově básnickém díle, zevrubná ediční poznámka a úplná bibliografie Effenbergerova básnického díla.Kniha patří k nejdůležitějším edičním počinům představujícím dosud skrytou tvář české literatury uplynulých šedesáti let.

NÁZEV SOUBORU: Básně 2..pdf

AUTOR: Vratislav Effenberger

ISBN: 9788072153305

VELIKOST SOUBORU: 4,49 MB

STÁHNOUT ČÍST

Petr Bezruč je literární pseudonym, pod kterým vystupoval slezský (česky píšící) básník Vladimír Vašek (15. září 1867 Opava - 17. února 1958 Olomouc).Je považován za autora jediné básnické sbírky původně nazvané Slezské číslo, později známé jako Slezské písně, vydané na počátku 20. století.Naprosto ojedinělé verše útočně promlouvající za ...

Další autorské básně naleznete přímo na stránce Mii Sanches. Diamant. Schoulený mezi štěrkem a kamením, ukrývající svou krásu. Snad nikdy to nezmění a nenajde tu věčnou spásu. Schoulený ve štěrku a kamenech, ve věčné lázni. Zrozený v hořících plamenech, trpělivě čeká: Kde jsou ti blázni?

SOUVISEJÍCÍ KNIHY