Cesty s Bohumilem Hrabalem

Interdrought2020.com Cesty s Bohumilem Hrabalem Image
Hledáte knihu Cesty s Bohumilem Hrabalem? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Tomáš Mazal? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
V literárním průvodci Cesty s Bohumilem Hrabalem zavádí Tomáš Mazal čtenáře této knihy na rozličná místa Čech a Moravy spjatá s životem a dílem světově uznávaného spisovatele české literatury 20. století.Postupně tak poutník či jen obyčejný čtenář pozná rodný domek Bohumila Hrabala v Brně-Židenicích, pivovar v Polné i Nymburce, kde Hrabal prožil dětství, navštíví pražskou uličku Na Hrázi (Věčnosti), ve které stál dům čp. 24 a v níž na začátku padesátých let minulého století Bohumil Hrabal spolu s básníkem Egonem Bondym a grafikem Vladimírem Boudníkem prožíval bohémské období legendárních "něžných barbarů". Genia loci lze doposud zachytit i v krajině bývalé libeňské periferie, můžeme v zamyšlení postát před dosud stojící židovskou synagogou i Automatem Svět. Pochopitelně nechybí návštěva chatařské oblasti v Kersku či nedalekého Nymburka.A samozřejmě nelze nenavštívit ani hospody hojně navštěvované Bohumilem Hrabalem a jeho přáteli. Od těch obyčejných až po ty věhlasné, jako je restaurace U Pinkasů či světově proslulá pivnice U Zlatého tygra, kde v roce 1994 pil pivo u jednoho stolu spisovatel Bohumil Hrabal s českým prezidentem Václavem Havlem a prezidentem USA Billem Clintonem.Kniha-průvodce navíc přináší řadu zajímavých fotografií Bohumila Hrabala a dosud nepublikovaných unikátních dokumentů z archivu autora. Tím tato kniha tematické ediční řady Nakladatelství Academia neplní jen svoji primární průvodcovskou úlohu, ale stává se i samostatnou literární prací odkazující ke spisům a monografii Bohumila Hrabala.

NÁZEV SOUBORU: Cesty s Bohumilem Hrabalem.pdf

AUTOR: Tomáš Mazal

ISBN: 9788020019240

VELIKOST SOUBORU: 2,36 MB

STÁHNOUT ČÍST

Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý.

Cesty s Bohumilem Hrabalem. Publikace. Autor: Tomáš Mazal. Vydalo nakladatelství Academia v roce 2011. V knize je popisován m.j. pobyt rodiny Hrabalových v Polné. Zodpovídá: editor stránek Vytvořeno / změněno: 24.12.2014 / 24.12.2014. Sdílet na Facebooku; Sdílet na Twitteru .

SOUVISEJÍCÍ KNIHY