Knižnice ako fenomén kultúrneho dedičstva Slovenska a Slovákov

Interdrought2020.com Knižnice ako fenomén kultúrneho dedičstva Slovenska a Slovákov Image
Hledáte knihu Knižnice ako fenomén kultúrneho dedičstva Slovenska a Slovákov? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Eva Augustínová? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Obsah knižníc sa v minulosti i v prítomnosti rozhodujúcou mierou stal súčasťou výmeny informácií a výstavby duchovnýchhodnôt spoločnosti. každá národná kultúra sa usiluje primeraným spôsobom interpretovať a využívať písomné kultérne dedičstvo zhromaždené v knižniciach, archívoch, múzeách alebo u jednotlivcov. Historickú knižnicu nemôžeme považovať len za súbor uložených dokumentov, ale v prvom rade sa komunikáciu hodn§t, ich recepciu, výmenua obohatenie. V rámci dejín knižnej kultúry patria dejiny knižníc a knižných zbierok medzi najvýznamnejšiu disciplínu. V knižniciach sa uchovávajú a odrážajú dôležitú témy a udalosti národného, duchovného, kultúrneho, spoločenského a politického života vrátane ich nadnárodných, medzikultúrnych i multikúltúrnych konexií a kontextov. Výskum dejín knižníc sa priamo viaže na ďalšie vedné disciplíny a ich dejiny. V oblasti politických dejín boli knihy a knižnice jedným z prvkov politickéhopohybu, v spoločeských dejin ách sa výskum viaže na jednotlivéspoločenské skupiny, čitateľskú komunitu. Monografia podáva pohľad na jednotlivé typy knižníc na Slovensku a na ich príklade predstavuje dejinný vývoj tejto neopomenuteľnej zložky kultúrneho dedičstva Slovenska a Slovákov.

NÁZEV SOUBORU: Knižnice ako fenomén kultúrneho dedičstva Slovenska a Slovákov.pdf

AUTOR: Eva Augustínová

ISBN: 9788055413310

VELIKOST SOUBORU: 1,77 MB

STÁHNOUT ČÍST

Kniha Knižnice ako fenomén kultúrneho dedičstva Slovenska a Slovákov(Eva Augustínová) za skvělou cenu v internetovém knihkupectví moja-kniha.cz. Objevte i další knihy nejlevnější na internetu.

Kniha Knižnice ako fenomén kultúrneho dedičstva Slovenska a Slovákov (Eva Augustínová) - rýchle dodanie knižky a nízku cenu so zľavou nájdete na Preskoly.sk. Neváhajte a inšpirujte sa množstvom kníh v najobľúbenejšom internetovom kníhkupectve na Slovensku.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY