Sherlock Holmes 5: Návrat Sherlocka Holmesa

Interdrought2020.com Sherlock Holmes 5: Návrat Sherlocka Holmesa Image
Sherlock Holmes 5: Návrat Sherlocka Holmesa je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Arthur Conan Doyle. Přečtěte si s námi knihu Sherlock Holmes 5: Návrat Sherlocka Holmesa na interdrought2020.com
Titul je dostupný aj v kolekcii 1-5 za skvelú cenu!Sherlock Holmes, podobne ako mnohí veľkí umelci, žil pre samo svoje umenie a často odmietol pomôcť boháčom a mocným tohto sveta, ak v ňom ich prípad neprebudil záujem. Na druhej strane obetoval týždne tej najintenzívnejšej práce záležitostiam obyčajných ľudí, ak sa ich prípady vyznačovali čímsi zvláštnym alebo dramatickým, čo prebúdzalo jeho predstavivosť a čo bolo výzvou pre jeho mimoriadne schopnosti. Jeho neustále sa šíriaca povesť prinášala so sebou aj čoraz rozsiahlejšiu prax a z detektíva sa stal veľmi zamestnaný človek. Doktor Watson vo svojich zápiskoch uchoval podrobnú dokumentáciu o prípadoch, ktoré spolu riešili, a ako sám otvorene priznáva, z toho obrovského množstva je preňho mimoriadne ťažké vybrať tie, ktoré si zaslúžia zverejnenie. Podkladom pre drobné príbehy v zbierke poviedok Návrat Sherlocka Holmesa sa nakoniec stali kauzy, ktoré vzbudili záujem ani nie tak brutalitou zločinu, tvoriaceho ich jadro, ale skôr dômyselnosťou a dramatickosťou ich riešenia.Návrat Sherlocka Holmesa je piatym zväzkom série a rovnako ako v predchádzajúcich častiach, príbehy preložil Ján Kamenistý a ilustroval Julo Nagy.

NÁZEV SOUBORU: Sherlock Holmes 5: Návrat Sherlocka Holmesa.pdf

AUTOR: Arthur Conan Doyle

ISBN: 9788089465330

VELIKOST SOUBORU: 5,77 MB

STÁHNOUT ČÍST

Sherlock Holmes je fiktivni detektiv s kraja 19. i početka 20. stoljeća, koji se prvi put pojavio 1887. godine. Stvorio ga je škotski književnik i liječnik Arthur Conan Doyle.Stanovnik Londona, Sherlock Holmes je najpoznatiji po svom briljantnom korištenju logike odnosno dedukcije, i velikoj moći opažanja koje koristi u cilju rješavanja zamršenih slučajeva.

Známym predstaviteľom Sherlocka Holmesa je aj Jeremy Brett, ktorý detektíva stvárnil v mnohých televíznych epizódach v seriáli Sherlock Holmes natáčaných v rokoch 1984 - 1994. Najnovším Holmesom vo filme je Robert Downey Jr. vo filmoch režiséra Guya Ritchieho Sherlock Holmes z roku 2009 a Sherlock Holmes: Hra tieňov z roku 2011.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY