Rekordy Slovenska - Človek a spoločnosť

Interdrought2020.com Rekordy Slovenska - Človek a spoločnosť Image
Hledáte knihu Rekordy Slovenska - Človek a spoločnosť? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2000 a autorem je none? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Kniha určená pre všetky vekové kategórie. Je určená hlavne ako doplnková literatúra pre výučbu vlastivedy, geografie a dejepisu. Obsahom publikácie sú textové, mapové a obrazové vyjadrenia faktov o rekordných, unikátnych a ojedinelých javoch Slovenska, ktoré súvisia s krajinou a činnosťou človeka v nej. Čitateľ tu nájde množstvo geografických údajov a tabuliek o obyvateľstve, sídlach, doprave, hospodárstve, kultúre a cestovnom ruchu. Publikácia je netradičným sprievodcom po zaujímavých miestach našej krajiny, po pamiatkach, ktoré sa ocitli na zozname svetového kultúrneho dedičstva.

NÁZEV SOUBORU: Rekordy Slovenska - Človek a spoločnosť.pdf

AUTOR: none

ISBN: 8080670773

VELIKOST SOUBORU: 2,68 MB

STÁHNOUT ČÍST

Nová veľká obrazovo-faktografická kniha Rekordy Slovenska je „mladšou slovenskou sestrou" Guinessovej knihy rekordov. Okrem lokalít zapísaných do Zoznamu UNESCO sme do knihy Rekordy Slovenska zaradili množstvo prírodných a kultúrnych rekordov.

V roku 2011 sa k rusínskej národnosti prihlásilo 33 482 obyvateľov, čo predstavuje 0,6% populácie a boli treťou najpočetnejšou menšinou na Slovensku. Rusínsky jazyk ako svoj materinský uviedlo 55 469 obyvateľov, čo predstavuje 1,0% populácie.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY