Příběh perspektivy

Interdrought2020.com Příběh perspektivy Image
Hledáte knihu Příběh perspektivy? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Petr Ingerle? Přečtěte si knihy online na našem webu interdrought2020.com
Perspektiva představuje jedno z nejkomplexnějších dobrodružství evropské civilizace a zároveň je vnímána jako jeden z jejích největších úspěchů. Je také patrně jediným výraznějším výsledkem vzájemné spolupráce mezi sférami umění a vědy.Perspektiva je vnímána především jako nástroj iluze. Jako formální princip tvorby obrazů odpovídajících nejvíce reálné zkušenosti. Za typické nástroje perspektivy je pokládáno zmenšování předmětů a figur v závislosti na vzdálenosti od pozorovatele, projekce, tj. zmenšování poměru stran a úhlů atd. Tuto omezenou představu o perspektivě jako racionální geometrické konstrukci doplnilo zkoumání jejího paradigmatického potenciálu, které její význam rozšířilo o otázky související s celou historií západní intelektuální tradice. Záměrem knihy není podat výklad k matematickému či geometrickému modelu perspektivy(a anti-perspektivy), ale ukázat ji v roli symbolu či emblému, ať již v teoretických pojednáních nebo jako součást výtvarných děl od renesance až po současnou dobu.

NÁZEV SOUBORU: Příběh perspektivy.pdf

AUTOR: Petr Ingerle

ISBN: ",

VELIKOST SOUBORU: 10,20 MB

STÁHNOUT ČÍST

Příběh perspektivy - dějiny jedné ideje Autor: Ingerle, Petr Nakladatel: Barrister & Principal EAN: 9788087474099 ISBN: 978-80-87474-09-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 224 stran, česky Rozměry: 16,5 × 22 cm Rok vydání: 2010 (1. vydání)

Kupte knihu Příběh perspektivy (Petr Ingerle) v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY